TÜRKİYE-YENİ ZELANDA 10. DÖNEM KEK TOPLANTISI - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE-YENİ ZELANDA 10. DÖNEM KEK TOPLANTISI

İşareti : 05/5000-1240
İrtibat : dim@aso.org.tr
Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan yazıda, Ekonomi Bakanlığı’nın yazısına atfen, Türkiye-Yeni Zelanda Ekonomik ve Teknik İşbirliği Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 9. Dönem Toplantısı’nın Milli Eğitim Bakanı Sn. Ömer Dinçer ve Yeni Zelanda Ticaret Bakanı Tim Groser eşbaşkanlığında 28-29 Mayıs 2012 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildiği belirtilmektedir.

Yazıda devamla, eşbaşkanlığı Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sn. Mehmet Özhaseki ile Yeni Zelanda Ticaret Bakanı Sn. Todd McClay tarafından yürütülen Türkiye-Yeni Zelanda KEK 10. Dönem Toplantısının 8-11 Mayıs 2017 tarihlerinde Wellington’da gerçekleştirilmesinin planlandığı ifade edilmektedir.

Bu kapsamda anılan KEK Toplantısına yönelik olarak Ekonomi Bakanlığınca yapılacak hazırlık çalışmalarında yararlanılmak üzere; iki ülke arasındaki ilişkiler, iki ülke arasındaki ilişkilere ilişkin varsa sorunlar ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerileri, KEK 10. Dönem Toplantısı’nda gündeme getirilmesinde yarar görülen konular ve anılan toplantı sonucunda imzalanması öngörülen Mutabakat Zaptı’nda yer alması talep edilen hususlar hakkında bilgi notlarına ihtiyaç duyulduğu ifade edilmektedir.

Bu itibarla, belirtilen konular ile ilgili görüş ve önerilerinizin 27 Nisan 2017 tarihinde (bugün) Birliğe (Fax: 0312 2182209, E-posta: basak.onur@tobb.org.tr) iletilmesi hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası