TÜRKİYE-UMMAN İŞ FORUMU - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE-UMMAN İŞ FORUMU

İşareti : 05/5000-1255
İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, Başbakan Yardımcısı ve Türkiye-Umman Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Eş Başkanı Sayın Mehmet Şimşek’in Türkiye-Umman 10. Dönem KEK Toplantısı’na katılmak üzere 9-10 Mayıs 2017 tarihlerinde Umman’ın başkenti Muskat’a bir ziyaret gerçekleştireceği belirtilmektedir. Bu vesileyle, DEİK/Türkiye-Umman İş Konseyi ile Umman Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 10 Mayıs 2017 tarihinde Sayın Mehmet Şimşek ve Ummanlı iş adamlarının katılımları ile “Türkiye-Umman İş Forumu”nun düzenleneceği bildirilmektedir.

Yazının devamında, Umman’ın orta vadeli kalkınma planı kapsamında özellikle turizm, balıkçılık, lojistik, madencilik ve imalat sanayiinde yatırımlara öncelik verildiği; konumu nedeniyle Çin ve Hindistan pazarlarına Umman’dan diğer Körfez İşbirliği Ülkelerine göre daha hızlı erişim sağlanabildiği; Umman’ın ABD, Singapur, İzlanda, Norveç ve İsviçre ile Serbest Ticaret Anlaşmaları’nın yürürlükte olup aynı zamanda 22 Arap ülkesini kapsayan Arap Serbest Bölgesi (GAFTA) üyesi olduğu ifade edilmektedir.

Bu çerçevede, söz konusu ziyarete katılmak isteyenlerin 2 Mayıs 2017 tarihine kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/392/8743 adresinden kayıt yaptırmaları gerektiği hususunu bilgilerinize sunarız.


Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası

İletişim: Buğra Karahan | bkarahan@deik.org.tr | 212 339 5043

Ek :Ziyarete katılım (1 sayfa)