TÜRKİYE-SIRBİSTAN-BOSNA HERSEK ÜÇLÜ İŞ FORUMU - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE-SIRBİSTAN-BOSNA HERSEK ÜÇLÜ İŞ FORUMU

Tarihi   : 12.10.2016

İşareti   : 05/5000 – 2001

İrtibat : dim@aso.org.tr

 

Sayın Üyemiz,

 

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, T.C. Ekonomi Bakanlığı, Sırbistan Ticaret, Turizm ve Telekomünikasyon Bakanlığı ve Bosna Hersek Dış Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Bakanlığı koordinasyonunda, DEİK/Türkiye-Bosna Hersek İş Konseyi tarafından, Sırbistan Sanayi ve Ticaret Odası’nın ve Bosna Hersek Dış Ticaret Odası’nın işbirliğinde, 26 Ekim 2016 Çarşamba günü, İstanbul/Wyndham Grand İstanbul Levent Otel’de, Türkiye-Sırbistan-Bosna Hersek Üçlü İş Forumu düzenleneceği bildirilmektedir.

Yazıda devamla, Türkiye-Sırbistan-Bosna Hersek Üçlü Ticaret Komitesi kapsamında ikincisi düzenlenecek Üçlü İş Forumunu, T.C. Ekonomi Bakanı Sn. Nihat Zeybekci, Sırbistan Başbakan Yardımcısı ve Ticaret, Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Sn. Rasim Ljajic ve Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkan Yardımcısı ve Dış Ticaret ve Ekonomik İlişkiler Bakanı Sn. Mirko Sarovic’in onurlandırmalarının öngörüldüğü ifade edilmektedir.

Ayrıca, Bosna Hersek’in AB yolunda önemli adımlar atmakta olup, izlediği reform ajandası ile yatırımlar ve işbirlikleri için önemli fırsatlar sunduğu, özellikle son dönemlerde Türk yatırımcılar için cazip bir pazar haline gelmiş Sırbistan ile Türkiye arasındaki ikili ekonomik ilişkilerin oldukça olumlu bir seyir gösterdiği ve Ülkemizin, Sırbistan ve Bosna Hersek ile ticaret ve yatırım ilişkilerinin geliştirilmesi için başta savunma sanayi, ulaştırma, enerji, tarım ve hayvancılık sektörleri olmak üzere pek çok alanda önemli fırsatların söz konusu olduğu bilgisi paylaşılmaktadır.

Foruma katılım için 21 Ekim 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/259/7433 bağlantısında yer alan başvuru formunun doldurulup katılım ücretinin yatırılarak başvuruların tamamlanması gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası