TÜRKİYE- MACARİSTAN İş Forumu – 11.02.2015 - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE- MACARİSTAN İş Forumu – 11.02.2015

Tarih: 11.02.2015
İşareti: 05/5000-372
İrtibat:dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, T.C. Başbakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Macaristan’a resmi ziyareti vesilesiyle 24 Şubat 2015 Salı günü Budapeşte’de T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda ve Macaristan Ticaret Ofisi işbirliğiyle “Macaristan-Türkiye İş Forumu”nun gerçekleştirileceği iletilmektedir. Her iki ülke işdünyasından geniş bir katılımın beklendiği İş Forumu’nu her iki ülke Başbakanı’nın onurlandırması da öngörüldüğü eklenmektedir.
 
Orta Avrupa’nın bölgesel bir merkezi konumunda bulunan Macaristan, Almanya ve Avusturya gibi Türkiye’nin yoğun ekonomik ilişkileri bulunan büyük pazarlara yakınlığı ile öne çıkmaktadır. 2014 yılı sonu itibariyle 2 milyar Dolar’a yaklaşan ikili ticaret hacmimiz geçtiğimiz 10 yıl süresince sürekli olarak artış göstermiştir. Macaristan’da özellikle makine ve otomotiv endüstrisi, bilgi ve iletişim teknolojileri, sağlık turizmi, yenilenebilir enerji, su ve atık yönetimi ile tarım ve gıda sektörlerinde Türk firmalar için ticaret ve yatırım imkanlarının söz konusu olduğu belirtilmektedir.
 
Bu çerçevede, ikili ekonomik ilişkiler açısından önem taşıyan bu Foruma katılmak isteyen üyelerimizin katılım teyitlerini aşağıda yer alan link üzerinden 16 Şubat 2015 Pazartesi günü mesai bitimine kadar gerçekleştirerek ödeme dekontlarını DEİK’e (Dilek Tuna, dtuna@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.
 
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası