TÜRKİYE- MACARİSTAN İŞ FORUMU – 05/5000-1771 - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE- MACARİSTAN İŞ FORUMU – 05/5000-1771

İşareti : 05/5000-1771
İrtibat : dim@aso.org.tr
Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulundan alınan bir yazıda (DEİK), Macaristan Başbakanı Sn. Viktor Orban’ın Türkiye’ye resmi ziyareti kapsamında, DEİK/Türkiye-Macaristan İş Konseyi tarafından Macaristan Ulusal Ticaret Ajansı (MNKH)’nın işbirliği ile 30 Haziran 2017 tarihinde, Ankara/Marriott Hotel’de “Türkiye-Macaristan İş Forumu” düzenleneceği bilgisi verilmektedir.

Bahse konu iş forumunu, T.C. Başbakanı Sn. Binali Yıldırım’ın, Macaristan Başbakanı Sn. Viktor Orban’ın ve T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin onurlandırmalarının öngörüldüğü belirtilmektedir.

Yazıda devamla; stratejik ortak olan iki ülke arasında, ticaret ve yatırım ilişkilerinin geliştirilmesi için makine ve otomotiv endüstrisi, inşaat ve mühendislik hizmetleri, bilgi ve iletişim teknolojileri, sağlık, yenilenebilir enerji ile tarım ve gıda başta olmak üzere pek çok alanda işbirliği imkânlarının söz konusu olduğu vurgulanmakta ve bu bağlamda Macaristan heyet listesinin ekte bilgilerinize sunulduğu bildirilmektedir.

Mezkur iş forumu kapsamında ziyarete katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin, 23 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar, http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/413/8871 bağlantısında yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak, ödemeyi gerçekleştirmeleri gerektiği bildirilmektedir. Ziyarete katılım koşullarının ve ziyarete ilişkin detayların başvuru formunda yer aldığı hususunu bilgilerinize sunarız.


Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası


Ek :Macaristan heyet listesi