Türkiye- Kuveyt İşbirliği İçin Ortak Komite Toplantısı/ Eylem Planı - Ankara Sanayi Odası

Türkiye- Kuveyt İşbirliği İçin Ortak Komite Toplantısı/ Eylem Planı

Tarih: 05.03.2014  
İşareti: 05/5000-798
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Sayın Cumhurbaşkanımızın 1-2 Nisan 2014 tarihlerinde Kuveyt’e resmi bir ziyarette bulunmaları, 19 Mart 2014 tarihinde ise Ankara’da iki ülke Dışişleri Bakanlıkları yetkililerinin katılımıyla sözkonusu ziyaretin hazırlıklarının da ele alınacağı siyasi istişarelerin yapılmasının öngörüldüğü bildirilmektedir.
 
Yazıda devamla, söz konusu siyasi istişarelerde ayrıca 25 Ekim 2013 tarihinde Kuveyt’te iki ülke Dışişleri Bakanları başkanlığında gerçekleştirilen Türkiye-Kuveyt İşbirliği İçin Ortak Komite (İOK) 1. Toplantısında kabul edilen 2013-2015 Türkiye-Kuveyt İşbirliği için Eylem Planında yer alan hususlara ilişkin gelişmelerin gözden geçirilmesinin planlandığı belirtilmektedir.
 
Bu çerçevede, Türkiye- Kuveyt ekonomik ve ticari ilişkilerinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerine ilişkin görüşleri olan üyelerimizin, en geç 11 Mart 2014 Salı günü mesai bitimine kadar Odamız Araştırma ve Yönlendirme Müdürlüğü’ne (e-posta: dim@aso.org.tr) görüşlerini iletmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası