TÜRKİYE-KÖRFEZ İŞBİRLİĞİ KONSEYİ 2. FORUMU - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE-KÖRFEZ İŞBİRLİĞİ KONSEYİ 2. FORUMU

    14 Ekim 2016

Tarihi   : 13.10.2016

İşareti   : 05/5000-2016

İrtibat  : dim@aso.org.tr

 

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan bir yazıda, TOBB, Körfez İşbirliği Konseyi Odaları Federasyonu (FGCCC) ve Bahreyn Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde “TOBB-FGCCC; Türkiye KİK 2. Forumu’nun 1-2 Kasım 2016 tarihlerinde Bahreyn’de düzenleneceği bildirilmektedir.

 

Söz konusu yazıda, ülkemizden ve Körfez İşbirliği Üyesi Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Kuveyt, Umman ve Suudi Arabistan’dan firmaların katılımıyla düzenlenecek olan foruma Başbakan Yardımcımız Sayın Mehmet Şimşek’in iştirak ederek açılışta hitap edeceği belirtilmektedir.

 

Yazının devamında, forum kapsamında teknik müşavirlik, tarım ve gıda, yenilenebilir enerji, petrol ve gaz, savunma sanayi, bankacılık, finans ve sigorta, gayrimenkul, otomotiv ve yan sanayi, kimyasal ürünler, kozmetik ve temizlik ürünleri, inşaat ve altyapı, inşaat malzemeleri, sağlık ve ilaç, bilişim teknolojileri, makine ve teçhizat, madencilik, tekstil ve konfeksiyon, turizm, ulaştırma ve lojistik, elektronik ve telekomünikasyon ve franchising gibi geniş bir yelpazede firmalar arasında iş görüşmelerinin planlandığı ifade edilmektedir. Ayrıca, forum kapsamında bankacılık ve finans, sağlık, ilaç ve tıbbi ekipmanlar, yenilenebilir ve yenilenmeyen enerji, petrol ve doğalgaz, tarım, gıda ve gıda güvenliği ile ulaştırma ve lojistik konularında sektörel oturumların gerçekleştirileceği de belirtilmektedir.

 

Söz konusu forumun programın taslak programı ve KİK üyesi ülkelerin taslak katılımcı listesine TOBB web sayfası (www.tobb.org.tr) “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Yurt Dışı Etkinlikler” bölümünden ulaşılabilmektedir.

 

Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere TOBB- T. İş Bankası Akay Şubesi (Şube Kodu: 4201, Swift: ISBKTRIS) TR670006400000242010012766 no.lu Dolar hesabına 1.850,- (BinSekizYüzElli) Dolar katılım bedeli ödemeleri gerektiği; söz konusu ziyarete katılımcılar için KOSGEB desteği verilmesi hususunda girişimlerde bulunulduğu bildirilmektedir.

 

Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin (http://kik.tobb.org.tr) adresinde yer alan “TOBB-FGCCC; Türkiye-KİK Forumu Katılım Formu”nu doldurmaları, yüksek çözünürlüklü ve jpeg formatında bir fotoğraf, pasaportun renkli kısmı ve avans bedelinin ödendiğini gösteren dekontun da kik@tobb.org.tr adresine en geç 20 Ekim 2016 tarihine kadar iletilmesi gerektiği hususunu bilgilerinize sunarız.

 

 Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası