TÜRKİYE – KATAR EKONOMİ FORUMU - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE – KATAR EKONOMİ FORUMU

Sayın Üyemiz,

 

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, T.C. Başbakan Yardımcısı Sayın Mehmet Şimşek’in 24-25 Ekim 2016 tarihlerinde, Türkiye-Katar 6. Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı’na katılmak üzere Doha’ya yapacağı ziyaret vesilesiyle 25 Ekim 2016 tarihinde Katar Ekonomi ve Ticaret Bakanı’nın da iştirakleriyle “Türkiye-Katar Ekonomi Forumu”nun düzenleneceği bildirilmektedir.

 

Söz konusu yazıda, 24 Ekim 2016 akşamı Sayın Başbakan Yardımcısı’nın katılımcı firmalar ile bir istişare toplantısı gerçekleştireceği belirtilmektedir.

 

Yazıda devamla, 2022 FIFA Dünya Kupası’nın gerçekleştirileceği Katar’da, söz konusu Kupa kapsamında devam eden ve gerçekleştirilecek olan inşaat/altyapı, mimarlık, çevre, ulaşım ve güvenlik sistemleri projeleri başta olmak üzere 200 milyar dolarlık bir bütçe ayrıldığı ifade edilmektedir. Ayrıca, düşen petrol fiyatlarına rağmen, Katar’ın GSYİH’daki büyümenin 2016 yılında %3,9 oranında gerçekleşmesinin beklendiği ve inşaat sektöründe büyümenin devam ederek 2016 yılında %9,9’a ulaşmasının tahmin edildiği belirtilmektedir.

 

Programı ekte sunulmuş olan söz konusu Forum kapsamında sektörel oturumların da düzenlenmesinin öngörüldüğü bildirilmiş olup anılan foruma katılmak isteyenlerin en geç 21 Ekim 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/249/7487 adresinden kayıt yaptırmaları ve 1750 ABD doları toplam ödeme yapmaları hususunu bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası

 

Ek: Taslak program