Türkiye – İran Tarımsal İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

Türkiye – İran Tarımsal İş Forumu

Tarih: 14.07.2016

İşareti: 05/ 5000- 1461

İletişim: dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan bir yazıda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bir yazısına atfen, İran Tarımsal Seferberlik Bakanı Sayın Mahmoud Hojjati’nin, beraberinde özel sektör temsilcilerinden oluşan bir heyetle birlikte, 19-21 Temmuz 2016 tarihlerinde Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştireceği bildirilmektedir.

Söz konusu ziyaret çerçevesinde, 19 Temmuz 2016 tarihinde TOBB Sosyal Tesisler 1-2-3 no.lu salonlarında, iki ülkenin Tarım Bakanları ve TOBB Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun iştirakleriyle, Türkiye – İran Tarımsal İş Forumu’nun gerçekleştirileceği; İş Forumu’nun ardından arzu eden firmaların katılımcı İranlı firmalar ile ikili görüşmeleri   gerçekleştirebileceği belirtilmektedir.

Etkinliğin programı ve İran’dan katılım sağlaması beklenen firmaların listesi ekte ve TOBB web sitesinin (www.tobb.org.tr) “Hizmetler/Uluslararası İş İmkanları-Ülke Duyuruları-İran” bölümünde yer almaktadır. Yazıda, listeye yeni isimler eklenme olasılığına karşın program ve listenin sürekli olarak güncelleneği ifade edilmektedir.

İkili görüşme gerçekleştirecek firmaların, görüşme gerçekleştirmek istedikleri İranlı firmayı belirtip ekte ve TOBB web sitesinde yer alan katılım formunu eksiksiz bir şekilde doldurarak 18 Temmuz 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar TOBB’a e-posta yoluyla (kaan.gaffaroglu@tobb.org.tr) iletmeleri gerekteği hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla

Ankara Sanayi Odası

Ek:

1-Katılım formu

2-Program

3-Heyet listesi