Türkiye-İran Siyasi ve Ekonomik İlişkilerinin Kapsamlı Değerlendirilmesi Toplantısı Hk. - Ankara Sanayi Odası

Türkiye-İran Siyasi ve Ekonomik İlişkilerinin Kapsamlı Değerlendirilmesi Toplantısı Hk.

    19 Mart 2013

Tarih: 18.03.2013
İşareti:  05/5000-1006
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış  Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Türk-İran İş  Konseyi T.C. Dışişleri Bakanlığı ve T.C.  Ekonomi Bakanlığı yetkililerinin katılımları ile Türkiye-İran ekonomik  ve  siyasi  ilişkilerinin  değerlendirilmesi ve  gelecek  döneme  ayna  tutmasını  teminen 26 Mart 2013, Salı günü  TOBB  Plaza İstanbul’da 10.00-12.30 saatleri arasında ekli dosyada taslak programı yer alan “İran ile İlişkilerin Kapsamlı Değerlendirilmesi Toplantısı”nın düzenleceği bildirilmektedir.
 
Son dönemlerde değişen Amerika Birleşik Devletleri (ABD)-İran siyasi ilişkilerine istinaden ABD’nin, İran’a yeni ekonomik yaptırımlar uygulamaya başladığı vurgulanmıştır. Bu çerçevede toplantıda, “Türkiye-İran Siyasi İlişkileri’nin Değerlendirilmesi”, “İran’a Yönelik Uluslararası Ekonomik Yaptırımlar ve İran Ekonomisine Etkileri” ve “Türkiye-İran Ekonomik ve Ticari İlişkilerinde Güncel Gelişmeler ve Yaptırımların İkili Ticaretimize Etkileri” konu başlıklarının ele alınacağı belirtilmektedir.

Toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin  ekli dosyada yer alan formu doldurarak en geç 22 Mart 2013, Cuma gününe kadar DEİK’e (ortadogu-korfez@deik.org.tr) katılım teyitlerini iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası