Türkiye-İran İş Forumu – 2016 - Ankara Sanayi Odası

Türkiye-İran İş Forumu – 2016

Tarih: 02.03.2016
İşareti:  05/5000-548
İrtibat:dim@aso.org.tr

 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun İran’a gerçekleştireceği resmi ziyaret kapsamında, DEİK/Türkiye-İran İş Konseyi tarafından Sayın Başbakanımız’ın yanı sıra İran’ın üst düzey yetkililerinin onurlandırmalarıyla, “Türkiye-İran İş Forumu”nun 5 Mart 2016 tarihinde Tahran’da düzenleneceği iletilmektedir.
 
Malumlarınız olduğu üzere P5+1 ülkeleri ile İran arasında yapılan görüşmeler ve İran’a uygulanan yaptırımların kaldırılması ile birlikte İran’da başta enerji, petrokimya, madencilik, inşaat, perakende, lojistik ve turizm/otelcilik olmak üzere bir çok sektörde yeni işbirliği fırsatları doğmuştur. Bu fırsatların değerlendirilmesi ve Türk firmalarının İran pazarında daha aktif yer alarak önümüzdeki iki yıl için belirlenmiş olan karşılıklı 30 milyar dolarlık ticaret hedefinin yakalanabilmesi adına söz konusu toplantı büyük önem arz etmektedir Yaptırımların kaldırılması ile birlikte GSYİH’nın 2016-2017 döneminde % 5 oranında büyümesi beklenmektedir.
 
Anılan ziyarete katılmayı arzu eden üyelerimizin 3 Mart 2016 Perşembe günü mesai bitimine kadar aşağıdaki web link’inde yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak ödemeyi gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Ziyarete katılım koşulları ve detaylar başvuru formunda yer almaktadır.
 
Bilgilerinize sunarız.        
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası