TÜRKİYE – İNGİLTERE İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE – İNGİLTERE İş Forumu

    13 Şubat 2015

Tarih: 13.02.2015
İşareti: 05/5000-397
İrtibat:dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, İngiltere Ticaret ve Yatırım Bakanı Lord Livingston ve beraberindeki önde gelen İngiliz iş dünyası temsilcilerinin Türkiye ziyaretleri kapsamında DEİK ve UKTI (Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ofisi) işbirliğiyle 23 Şubat 2015 Pazartesi günü 11.30-14:30 saatleri arasında İstanbul Ceylan Intercontinental Oteli’nde “Türkiye – İngiltere İş Forumu”nun düzenleneceği iletilmektedir. Programı ekte yer alan İş Forumu’nu T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci ve Konuk Bakan Lord Livingston da onurlandırarak her iki ülke iş dünyasına hitap edeceklerdir.
 
İngiltere ile ticaret hacmimiz 2014 yılında 15 milyar doları aşmış, ihracat fazlamız 4 milyar dolar civarında gerçekleşmiş olup İngiltere, Türkiye’nin ihracatında %6’dan büyük bir paya sahiptir. İngiltere’nin ithalatında ilk yirmi ülke arasında yer alan Türkiye’de 2500’ün üzerinde İngiliz firma faaliyet göstermekte olup AB ülkeleri ortaklı uluslararası sermayeli şirketlerin içinde İngiltere, Türkiye ekonomisinde ikinci sırada yer almaktadır. Bu kapsamda İngiltere, ülkemizin halihazırda önemli ve güçlü bir ekonomik partneri konumundadır. Türkiye-İngiltere İş Forumu kapsamında İngiliz işadamları ile görüşme imkanı söz konusu olacaktır.
 
Bu çerçevede, ikili ekonomik ilişkiler açısından önem taşıyan bu Forum’a katılmak isteyen  üyelerimizin aşağıda yer alan link aracılığı ile katılım teyitlerini  20 Şubat 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar DEİK’e (Aycan Damalı, 0212 339 50 74) iletilmeleri gerekmektedir.
 
http://kayit.deik.org.tr/KatilimFormu/39/15
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası