Türkiye-Hollanda Turuncu Halı Vize Kolaylığı - Ankara Sanayi Odası

Türkiye-Hollanda Turuncu Halı Vize Kolaylığı

    2 Mayıs 2014

Tarih: 02.05.2014                                     
İşareti: 05/5000-1479
 
 
Sayın Üyemiz,
 
Hollanda Devleti Ankara Büyükelçiliği’nden alınan bir yazıda, Türkiye ile Hollanda Devleti arasındaki ekonomik ilişkileri geliştirmek, Hollanda ile ticari ilişkileri bulunan aktif sanayicileri teşvik etmek amacıyla “Turuncu Halı Vize Kolaylığı” isimli bir prosedürün işleme konulduğu iletilmektedir.
 
Bahse konu prosedür kapsamında; Hollanda vizesi için şahsen başvurunun zorunlu olmadığı, onaylanmış uçak rezervasyonu seyahat sigortası otel rezervasyonu gibi belgelerin sunulmasına gerek olmadığı, başvuru sahibine ilk vize başvurusunda 1 yıllık vize verileceği, ikinci ve daha sonraki başvurularında ise 5 yıllık vize verileceği, vize çıkarılması işleminin 3 gün içerisinde sonuçlandırılacağı belirtilmektedir. Söz konusu prosedür ile ilgili detaylı bilgiye, http://turkey-tr.nlembassy.org/news/2014/03/ocf.html web adresinden ulaşılabilmektedir.
 
Ayrıca; Hollanda Ekonomi Bakanlığı’na bağlı Hollanda Yabancı Yatırım Ofislerinden birinin İstanbul’da olduğu, Hollandalı firmalar ile ilgili bilgi almak veya iş ortağı olmak isteyen firmalarımızın bu ofise başvurabileceği bildirilmektedir. Bahse konu ofis ile ilgili detaylı bilgiye, www.nfia-turkey.com adresinden ulaşılabilmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası