Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan Ekonomi Bakanlarının Katılımıyla Türkiye-Azerbaycan-Gürci - Ankara Sanayi Odası

Türkiye, Gürcistan ve Azerbaycan Ekonomi Bakanlarının Katılımıyla Türkiye-Azerbaycan-Gürci

    12 Kasım 2014

Tarih: 12.11.2014
İşareti:05/5000-3293
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve DEİK organizasyonunda ilki 15 Şubat 2012 tarihinde Tiflis’te, ikincisi 9 Haziran 2012 tarihinde Kars’ta, üçüncüsü de 21 Mayıs 2013 tarihinde Gebele-Azerbaycan’da gerçekleştirilen Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan İş Forumu (TAG-İF)’nun dördüncü toplantısının 5 Aralık 2014 tarihinde Gürcistan’ın Batum şehrinde gerçekleştirilmesinin planlandığı iletilmektedir.
 
Söz konusu İş Forumu’na T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci, Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Sayın George Kvirikashvili, Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Sayın Şahin Mustafayev ile birlikte üç ülkenin iş dünyası örgütlerinin yöneticileri ve işadamlarının katılacağı ifade edilmektedir.
 
Girişimcilerimize önemli iş fırsatları sunan Azerbaycan ve Gürcistan’da pazar payımızın artırılması ve adı geçen ülkelere yönelik yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu İş Forumu kapsamında üç ülke girişimcileri arasında iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
 
Seyahat ve İş Forumu programının detayları etkinlik ile ilgilenen üyelerimize bilahare bildirilecektir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası