Türkiye-Etiyopya İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

Türkiye-Etiyopya İş Forumu

Tarihi   : 11.08.2016
İşareti   : 05/5000-1675

İrtibat  : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, Eşbaşkanlığı T.C.Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci tarafından yürütülen Türkiye-Etiyopya 7. Dönem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı kapsamında, DEİK ve Etiyopya Ticaret Odası ve Sektörel Birlikleri işbirliğinde, 6-8 Eylül 2016 tarihleri arasında Etiyopya’nın başkenti Addis Ababa’da, Türkiye-Etiyopya İş Forumu’nun gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Söz konusu yazıda, yaklaşık 94 milyon nüfuslu bir pazar olan Etiyopya’nın Türkiye ile çeşitli iş alanlarında bağlantılarını güçlendirmek, teknoloji ve bilgi transferi sağlamak amaçlarıyla düzenlenecek forumun inşaat, tarım sanayi, kimya, tekstil, mobilya, turizm ve otomotiv sektörlerinde faaliyet gösteren Etiyopyalı firmalarla Türk firmalarını biraraya getirmeyi amaçladığı belirtilmektedir.

Ziyarete ilişkin lojistik detaylar ve toplam ücret bilahare iletilecek olup anılan ziyarete katılacak iş insanlarımızın vizelerinin geçerlilik süresi devam eden pasaportta olması önem arz etmektedir. Yazının devamında, Etiyopya için sarıhumma aşısının gerektiği, aşı kartlarının taşınmasının zaruri olduğu belirtilmekle birlikte sarıhumma aşısının ücretsiz olarak Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’ne (www.seyahatsagligi.gov.tr) bağlı seyahat sağlığı merkezlerinde yapıldığı ifade edilmektedir.

Anılan ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin, http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/229/7235 bağlantısında yer alan online başvuru formunu doldurmaları ve 22 Ağustos 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme gerçekleştirmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla

Ankara Sanayi Odası

Ek:

Katılım koşulları

Taslak program