TÜRKİYE-ECOWAS EKONOMİ VE İŞ FORUMU GÖRÜŞ TALEBİ

    9 Ocak 2018

İşareti : 05/5000-62
İrtibat : dim@aso.org.tr
İlgili Kişi: Nilay Şahin (E-posta: nilay.sahin@aso.org.tr)

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan yazıda, Ekonomi Bakanlığı’nın yazısına atfen 2-3 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu’nun devamı niteliğinde olarak “Türkiye-Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS) Ekonomi ve İş Forumu”nun düzenlenmesinin planlandığı belirtilmekte ve Forum hazırlık çalışmalarında faydalanılmak üzere ECOWAS ülkeleri ile ilgili iktisadi ve ticari ilişkilerin geliştirilmesine ilişkin görüş ve öneriler talep edilmektedir.

Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS), 28 Mayıs 1975 tarihinde kurulmuş olup merkezi Abuja-Nijerya’da yer almaktadır. ECOWAS’a üye ülkeler, Benin, Burkina Faso, Fildişi Sahili, Gambiya, Gana, Gine, Gine Bissau, Liberya, Mali, Nijer, Nijerya, Senegal, Sierra Leone, Togo, Yeşil Burun Adaları’dır (Cape Verde).

Bu kapsamda, ECOWAS ülkeleri ile ticari ve ekonomik ilişkilerin mevcut durumu, sorunlar ve işbirliği önerileri ile olabilecek görüşlerinizin TOBB’a iletilmek üzere 11 Ocak 2018 tarihine kadar Odamız Araştırma ve Yönlendirme Müdürlüğü’ne (E-posta: nilay.sahin@aso.org.tr) bildirilmesi hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası