TÜRKİYE – DANİMARKA İşbirliği Fırsatları - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE – DANİMARKA İşbirliği Fırsatları

Tarih: 21.08.2014     
İşareti:  05/5000-2660 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıya atfen;  DEİK/Türk-Danimarka İş Konseyi ve Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu işbirliği ile bu sene beşincisi gerçekleştirilecek olan Türkiye- Danimarka İşbirliği Fırsatları ve Networking Yemeği”nin, Danimarka İhracat Kredi Ajansı’nın Türkiye pazarı için sunduğu yatırım imkanları tanıtımı çerçevesinde, 10 Eylül 2014 Çarşamba günü 11.00-14.30 saatleri arasında TOBB Plaza, İstanbul’da düzenleneceği bildirilmektedir. Toplantıya Danimarka’nın Ankara Büyükelçisi Ruben Madsen ve yeni atanan İstanbul Başkonsolosu Jesper Kamp’ın da katılması öngörülmektedir.
Yazıda devamla, Danimarka İhracat Kredi Ajansı-EKF’nin, 1922 yılında dünyanın en eski 3. ihracat kredi ajansı olarak kurulmuş olduğu, kamu statüsünde ve devlet garantörlüğünde faaliyet göstermesine rağmen modem bir finansal kuruluş olarak hizmet verdiği bertilmektedir. Hem büyük hem de küçük ölçekli şirketlere hizmet veren EKF’nin, DanimarkalI ürünlerin ithalatım daha cazip hale getirmek için, bankaların ve şirketlerin karşılaştıkları finansal ve politik risklere karşı garantiler sağlamakta olduğu, şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda özel çözümler geliştirdiği ifade edilmektedir.
Türkiye-Danimarka İşbirliği Fırsatları ve Networking Yemeğine katılmayı arzu eden firmaların ekte yer alan katılım formunu doldurarak, 8 Eylül 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar DEİK’e (Dilek Tuna; dtuna@deik.org.tr, Tel: 0212 339 5036 Faks: 0212 339 5065) göndermeleri gerekmektedir.
Bilgilerinize sunarız.
               
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası