TÜRKİYE – ÇEKYA İŞ FORUMU – 05/5000-179 - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE – ÇEKYA İŞ FORUMU – 05/5000-179

İşareti : 05/5000-179
İrtibat : dim@aso.org.tr
Sayın Üyemiz,


Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan yazıda, Çekya Tarım Bakanı Sn. Marian JURECKA ve beraberindeki işadamları heyetinin Türkiye ziyaretleri vesilesiyle, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından DEİK / Türkiye-Çekya İş Konseyi ve Çek Ticaret Odası koordinasyonunda, 1 Şubat 2017 Çarşamba günü İstanbul’da düzenlenmesi planlanan Türkiye – Çekya İş Forumunun 31 Ocak 2017 Salı günü saat 09:30 – 15:30 arasında Ankara Sheraton Hotel’de gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Her iki ülke Bakanlarının onurlandıracağı anılan foruma Türkiye’deki projelere mali destek sağlayan Çek Eximbank ve Çek Ticaret Odası’nın yanı sıra gıda, tarım, hayvancılık sektörlerinde faaliyet gösteren Çek firmaların katılımının öngörüldüğü ifade edilmektedir.


Yazıda devamla, iki ülke arasında tarım ve hayvancılık sektöründeki ticari faaliyetlerin artırılması hususunda karşılıklı iş ve yatırım olanaklarının geliştirilmesi, ilgili sektörlerde karşılıklı deneyimlerden faydalanılması amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü İkili İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığı koordinasyonunda 2015 yılında Prag’da “Türkiye ile Çek Cumhuriyeti Tarım Yürütme Komitesi 4. Dönem Toplantısı” gerçekleştirildiği ve Türkiye ve Çekya arasındaki ticaret hacminin artırılması amacıyla, anılan sektörlerde düzenlenen İş Forumu çerçevesinde arzu eden firma temsilcilerimiz için Çek firmalar ile ikili görüşme imkanı sağlanacağı belirtilmektedir.
Bu kapsamda, Türkiye-Çekya İş Forumu’na katılım için http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/315/7892 bağlantısında yer alan katılım formunun 26 Ocak 2017 Perşembe gününe kadar eksiksiz doldurulması gerektiğini bilgilerinize sunarız.


Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası