TÜRKİYE-ÇEK CUMHURİYETİ İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE-ÇEK CUMHURİYETİ İş Forumu

    1 Nisan 2015

Tarih: 31.03.2015
İşareti: 05/5000-849
İrtibat:dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Çek Cumhuriyeti Endüstri ve Ticaret Bakanı Sayın Jan Mládek ve beraberindeki işadamları  heyetinin Türkiye ziyaretleri vesilesiyle, T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci   ve Sayın Jan Mládek’in onurlandırmalarıyla, 8 Nisan 2015 Çarşamba günü 10:00 – 15:00 saatleri arasında, SHERATON Hotel Maslak’ta “Türkiye – Çek Cumhuriyeti İş Forumu”nun gerçekleştirileceği iletilmektedir.

İşadamları heyetinin listesi ekte yer almakta olup heyette, Türkiye’deki projelere mali destek sağlayan Çek Eximbank ve Çek Ticaret Odası ile Çek Cumhuriyeti’nin önemli emlak, lojistik, enerji, finans, sigorta ve mühendislik teknolojileri firmaları yer almaktadır. Çek Eximbank kredilerinin %17’si Türkiye’deki projeler için sağlanmaktadır. Türkiye, Slovakya ve Rusya’dan sonra Çek Eximbank’ın 3. büyük pazarı konumundadır. İş Forumu kapsamında, arzu eden firma temsilcilerimiz için Çek firmalarla ve Çek Eximbank yetkilileriyle ikili görüşme imkanı sağlanacaktır.

Bu çerçevede, ikili ekonomik ilişkiler açısından önem taşıyan bu toplantıya katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin http://kayit.deik.org.tr/KatilimFormu/51/26 linkinde yer alan katılım formunu doldurarak en geç 6 Nisan 2015 Pazartesi günü mesai bitimine kadar kayıt yaptırmaları ve katılım bedelinin ödendiğine dait dekontun ise DEİK’e (İlgili Kişi: Murat Can Menteş, e-mail: mmentes@deik.org.tr ; tel: 0212 339 50 06) iletilmesi gerekmektedir.
Bilgilerinize sunarız.
 
      Firmalar
    
 Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası