TÜRKİYE-ÇAD İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE-ÇAD İş Forumu

    12 Aralık 2014

Tarih:12.12.2014 
İşareti: 05/5000-3558
İrtibat:dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan alınan yazıya istinaden, Çad Başbakanı Kalzeube Payimi Deubet’in, 15-18 Aralık 2014 tarihleri arasında ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştireceği bildirilmektedir. Bu ziyaret vesilesiyle 18 Aralık 2014 Perşembe günü, Ceylan Intercontinental Oteli Dolmabahçe Salonu’nda, 09.00-10.30 saatleri arasında T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin katılımıyla kahvaltılı “Türkiye-Çad İş Forumu”nun düzenleneceği iletilmektedir.
 
Derin tarihi ve kültürel bağlarımız olan Çad’da siyasi ve ekonomik istikrar mevcuttur. Bu yapısıyla Çad, kuvvetli iş ve yatırım imkanları sunan bir ülke konumundadır. Petrol, uranyum, natron, kaolin gibi zengin doğal kaynaklara sahip olan ülke, aynı zamanda inşaat, gıda, ziraat ve hayvancılık başta olmak üzere, birçok alanda iş adamlarımıza cazip işbirliği fırsatları sunmaktadır. Ayrıca, ülkemiz ile Çad’ın Başkenti N’Djamena arasında doğrudan THY uçak seferleri mevcut olup, bu ülkede Büyükelçiliğimiz de faaliyet göstermektedir. Söz konusu İş Forumu, iki ülke arasında mevcut işbirliği potansiyelini ileriye taşımak, ticari ve ekonomik ilişkileri geliştirmek ve özellikle altyapı ve inşaat sektörlerindeki elverişli imkanları yakından değerlendirmek adına büyük önem taşımaktadır.
 
Bu bağlamda, 17 Aralık 2014 Çarşamba gününe kadar katılmak isteyen üyelerimizin katılımlarına ilişkin teyit vermeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
LCV:
DEİK /Sena Ağırgün
e-posta: sagirgun@deik.org.tr; tel: 0212 339 50 70
 
Ek:
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası