Türkiye-Bosna Hersek KEK II. Dönem Top. - Ankara Sanayi Odası

Türkiye-Bosna Hersek KEK II. Dönem Top.

Tarihi     : 16.03.2009
İşareti    : 5/5000-1133
Yanıt     : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda; Türk-Azerbaycan İş Konseyi tarafından iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri yeni bir boyuta taşıyarak bölgesel işbirliğini geliştirmek amacıyla önümüzdeki dönem Azerbaycan’ın Lenkeran, Gence, Guba-Haçmaz ve diğer bölgelerine ziyaretlerin düzenlenmesinin planlandığı belirtilmektedir.

Bu seyahatlerden ilkinin, 29 Mart – 1 Nisan 2009 tarihleri arasında gerçekleştirileceği, ekteki taslak program uyarınca Lenkeran’da bir İş Konseyi Toplantısının ve İkili Görüşmelerin, yerel yönetim ile görüşmeler ve tesis ziyaretlerinin, Bakü’de ise Azerbaycan İhracat ve Yatırımları Teşvik Fonu (AzPromo), Azerbaycan-Türk İşadamları Birliği (ATİB) ve Azerbaycan Türk Sanayici ve İşadamları Beynelhalk Cemiyeti (TÜSİAB)’da toplantılar öngörüldüğü ifade edilmektedir.

Azerbaycan’ın güney doğusunda bulunan Lenkeran bölgesinde, yatırım ve işbirliği açısından tarım ve gıda işleme (yaş meyve sebze, çay, narenciye vs.), şarapçılık, orman ürünleri, ağaç işleme, tuğla, inşaat malzemeleri üretimi, jeotermal, sağlık turizmi gibi sektörlerin elverişli alanlar olarak öne çıktığı bildirilmektedir.

Söz konusu ziyaretin katılım bedelinin (her iki şehirde otelde konaklama ve kahvaltı, transferler, rehber hizmetleri, şehir turu vs.), katılım talebine bağlı olarak belirleneceği, ön katılım teyidi veren firma temsilcilerine bilahare bildirileceği ifade edilmektedir.

Söz konusu ziyarete katılmayı arzu eden üyelerimizin ekteki formu doldurarak en geç 18 Mart 2009, Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar DEİK’e (Nurengiz Eşki, tel.: 0212-339 50 54  / faks: 0212-270 37 84 / e-mail: neski@deik.org.tr ) iletmeleri gerekmektedir. Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,  

Ankara Sanayi Odası