TÜRKİYE-BİRLEŞİK KRALLIK JETCO 5. Dönem Toplantısı - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE-BİRLEŞİK KRALLIK JETCO 5. Dönem Toplantısı

    30 Mayıs 2014

Tarih: 29.05.2014                                     
İşareti: 05/5000-1826
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, T.C. Ekonomi Bakanlığı’ndan alınan bir yazıya atfen; eşbaşkanlığı Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekçi ve İngiltere Ticaret ve Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Lord Livingston tarafından yürütülen Turkiye-Birleşik Krallık Ekonomik ve Ticaret Ortaklık Komitesi (JETCO) 5. Dönem Toplantısının 19 Haziran 2014 tarihinde Ankara’da gerçekleştirileceği bildirilmektedir.
 
Bu kapsamda, Birleşik Krallık JETCO 4. Dönem Toplantısı’na ilişkin Protokole, TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Yurtiçi Etkinlikler” bölümünden ulaşılmaktadır.
 
Söz konusu toplantıya ilişkin hazırlık çalışmalarında yararlanılmak ve toplantı sonunda imzalanacak Protokol metnine derç edilmek üzere, Birleşik Krallık ile ülkemiz arasındaki ilişkilere yönelik olarak gündeme getirilmesinde fayda görülen konuların, ticari ve ekonomik ilişkilerin arttırılmasına ilişkin işbirliği imkanları, öncelik verilecek sektörler, ticaretin geliştirilmesi için öneriler, ikili ilişkilerde yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin en geç 2 Haziran 2014 Pazartesi günü mesai bitimine kadar TOBB’a iletilmek üzere Odamız Araştırma ve Yönlendirme Müdürlüğü’ne(E-posta :selin.ornek@aso.org.tr) iletilmesi hususunu bilgilerinize sunarız.
 
 
 Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası