TÜRKİYE – BELARUS İŞ KONSEYİ ORTAK TOPLANTISI - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE – BELARUS İŞ KONSEYİ ORTAK TOPLANTISI

İşareti : 05/5000-2004
İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,


Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’den alınan bir yazıda, eşbaşkanlığını T. C. Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yaptığı Türkiye-Belarus Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 9’uncu Dönem Toplantısı ile eş zamanlı olarak, 27-28 Temmuz 2017 tarihlerinde Belarus’un başkenti Minsk’te Türkiye-Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı ve özel sektör heyet programı düzenleneceği bildirilmektedir.

Söz konusu çalışma ziyaretine bilişim, otomotiv, makine imalatı, tekstil ve hazır giyim, inşaat ve inşaat malzemeleri üretimi, gıda, bankacılık ve finans, kimya, turizm, ulaştırma ve lojistik, ağaç işleme ve mobilya üretimi öncelikli olmak üzere, birçok sektörden şirket ve kurumlarımızın katılımı beklenmekteir. İş forumunun yanı sıra, programın ikinci günü belirtilen sektörlerde faaliyet gösteren Belarus işletmelerine inceleme gezilerinin de yapılacağı belirtilmektedir.

Bahse konu heyet ziyaretine katılmak isteyen üyelerimizin 20 Temmuz 2017, Perşembe günü saat 18:00’e kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/422/8950 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları ve 700 Dolar tutarında avansı başvuru formunda belirtilen hesaba yatırmaları gerekmektedir. (Not: İstanbul-Minsk-İstanbul uçak biletleri, Minsk’te iki gecelik konaklama, transferler, tercüme hizmetleri, toplantı ve organizasyon giderleri vs. kalemlerden oluşan toplam katılım bedeli önümüzdeki günlerde belirlenecek ve ödenmesi gereken fark tutarı avansı yatırarak, başvuruda bulunan katılımcılara bildirilecektir. Avans olarak yatırılan meblağ organizasyonla ilgili ön ödemelerde kullanılmakta ve belli bir tarihten sonra katılımdan vazgeçilmesi halinde, iade edilememektedir.)

Ayrıntılı programın katılımcılara ayrıca iletileceği hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası