Türkiye – Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı Ve İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

Türkiye – Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı Ve İş Forumu

    30 Nisan 2016

Tarih: 28.04.2016

İşareti: 05/5000-978

İletişim: dim@aso.org.tr

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıda, Eşbaşkanlığını T.C. Başbakan Yardımcısı Sayın Numan Kurtulmuş’un yapacağı Türkiye–Belarus hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 9’uncu Dönem Toplantısı ile eş zamanlı olarak 25 – 27 Mayıs 2016 tarihlerinde Belarus’un başkenti Minsk’te Türkiye–Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısının ve İş Forumunun düzenleneceği bildirilmektedir. Etkinliğe Sayın Numan Kurtulmuş, KEK Belarus tarafı Eşbaşkanı ve Belarus Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Vladimir Makey’in yanı sıra, Belarus’un kamu kurumları, önde gelen sanayi işletmelerinin yetkilileri ve özel sektör temsilcileri katılacaktır.    

Bu vesileyle düzenlenecek olan Minsk çalışma ziyareti ve İş Konseyi Ortak Toplantısına otomotiv sanayi, makine imalatı, tekstil ve hazır giyim, inşaat ve inşaat malzemeleri üretimi, bankacılık ve finans, turizm, ağaç işleme ve mobilya üretimi öncelikli olmak üzere, birçok sektörden şirket ve kurumlarımızın katılımı önem taşımaktadır. Ziyaret kapsamında her sektör için ayrı bir program düzenlenmesi ve ilgili Belarus işletmelerinin ziyaret edilerek, iş görüşmeleri yapılması öngörülmektedir.

Bahse konu ziyaret programına katılmak isteyen şirket ve kurum temsilcilerinin 16 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 18:00’e kadar aşağıda yer alan bağlantıdaki formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları ve 1.000 Dolar tutarında avansın başvuru formunda belirtilen hesaba yatırıldığını gösteren banka dekontunu, katılımcının pasaportunun resimli sayfa fotokopisi ile birlikte DEİK’e (İlgili: Elnur Osmanov, E-posta: eosmanov@deik.org.tr, Tel: 0212 339 50 67) iletmeleri gerekmektedir. 

İstanbul–Minsk, Minsk–İstanbul uçak biletleri, Minsk’te iki gecelik konaklama, transferler, tercüme hizmetleri, toplantı ve organizasyon giderleri vs. kalemlerden oluşan toplam katılım bedeli önümüzdeki günlerde belirlenecek ve ödenmesi gereken fark tutarı avansı yatırarak, başvuruda bulunan katılımcılara bildirilecektir.

Avans olarak yatırılan meblağ organizasyonla ilgili ön ödemelerde kullanılmakta ve katılımdan vazgeçilmesi halinde, iade edilememektedir.

Ziyaret programının ekte yer aldığını belirterek Türkiye–Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı’nın ayrıntılı programının katılacak şirket ve kurum temsilcilerine ayrıca iletileceği hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla

Ankara Sanayi Odası

Form: http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/193/6747

EK-1: Taslak Program

EK-2:Belarus Ekonomi Notu