TÜRKİYE-BAHREYN İŞ KONSEYİ TOPLANTISI - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE-BAHREYN İŞ KONSEYİ TOPLANTISI

    23 Ağustos 2017

İşareti : 05/5000-2310
İrtibat : dim@aso.org.tr
Sayın Üyemiz;


Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) iletilen yazıda Türkiye-Bahreyn İş Konseyi tarafından 8 – 9 Ekim 2017 tarihlerinde Manama’ya bir heyet ziyareti ve bu ziyaret kapsamında belirtilen tarihlerde Bahreyn Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin de katılımları ile Türkiye-Bahreyn İş Konseyi Ortak Toplantısı ve ikili görüşmeler düzenleneceği bilgisi verilmektedir.

Yazıda, Bahreyn Kralı Hamad Bin İsa Al Halife’nin Türkiye’ye yaptığı ziyaretin ardından T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz Şubat ayında Bahreyn’i ziyaret ettiği ve yine Mart 2017’de Türkiye – Bahreyn 6. Dönem Karma Ekonomik Komisyon (KEK) Toplantısı vesilesiyle Bahreyn Maliye Bakanı Şeyh Ahmet Bin Muhammed Al Khalifa’nın ülkemize bir ziyaret gerçekleştirdiği, söz konusu KEK Toplantısı ile eşzamanlı olarak Ankara’da Türkiye – Bahreyn İş Konseyi Ortak Toplantısı düzenlendiği bildirilmektedir.

Bölgenin 1936’da ilk ham petrol ihraç eden ülkesi durumundaki Bahreyn’de kalkınma çabalarının başlangıçta petrol gelirlerine dayandığı, doğal kaynaklarının kıtlığı, sürdürülebilir kalkınma için petrol dışı sektörlere yönelmesini zorunlu kıldığı, Körfez bölgesinde ekonomisi en fazla çeşitlendirilmiş ülke olarak çok yüksek oranda gelişmiş iletişim ve ulaşım altyapısıyla çok uluslu firmaların merkezi olan, 2006 yılında ABD ile Serbest Ticaret Anlaşması imzalayan ilk körfez ülkesi olduğu ifade edilmektedir.

Söz konusu ziyarete katılım sınırlı sayıda tutulacağından 20 kişilik kontenjan olan toplantıya katılım sağlamak isteyen üyelerimizin http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/440/9195 adresinden en geç 25 Ağustos 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar kayıt yaptırmaları ve 800 ABD Doları katılım ücretini ödemeleri gerektiği hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası


Not: Kayıt yaptıran Üyelerimize detaylı uçuş ve konaklama bilgilerinin bilahare iletileceği bildirilmektedir.

Uçuş Bilgileri

Gidiş: 07 Ekim 2017

İstanbul Kalkış: 20:20, TK 778

Dönüş: 09 Ekim 2017

Manama Kalkış: 01:15, TK 779


İlgili Kişi: Buğra Karahan | 212 339 5043 | bkarahan@deik.org.tr