Türkiye-Afrika İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

Türkiye-Afrika İş Forumu

Tarihi     : 29.07.2008
İşareti    : 5/5000 – 3207
Yanıt      : dim@aso.org.tr  

 


Sayın Üyemiz, 

Dış Ekonomik İlişkiler kurulu’ndan alınan bir yazıda, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül himayesinde ve Dışişleri Bakanlığı Koordinasyonunda gerçekleştirilecek olan ve tüm Afrika Devlet ve Hükümet Başkanlarının davet edildiği “Türk – Afrika İşbirliği Zirvesi” çerçevesinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) desteği ile 18-20 Ağustos 2008 tarihlerinde İstanbul’da Devlet ve Hükümet Başkanları’nın onurlandıracağı, Afrika Ülkeleri Odalar Birlikleri ve önde gelen özel sektör kuruluşları başkanları, Afrika Ticaret, Sanayi, Tarım ve Meslek Odaları Birliği Başkanı, Afrika Kalkınma Bankası ve İslam Kalkınma Bankası’ndan üst düzey yetkililer ile birlikte Afrikalı ve Türk özel sektör temsilcilerinin katılacağı “Türkiye-Afrika İş Forumu”nun gerçekleştirileceği belirtilmektedir. 

Bu çerçevede, Türk özel sektörünün Afrika’ya açılımına büyük önem veren TOBB ve DEİK, 18 – 20 Ağustos 2008 tarihlerinde İstanbul – Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nde  T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) desteği ile tüm Afrika ülkelerinden özel sektör kuruluş ve firma temsilcileri ve Afrika ülkelerinden Bakanların katılacağı geniş kapsamlı bir etkinlik olan Türkiye-Afrika İş Forumu’nu gerçekleştireceği ifade edilmektedir. Forum kapsamında altyapı yatırımları ve inşaat, bilgi transferi, tarım ve madencilik alanlarında sektörel toplantılar ve ikili görüşmeler ile büyük sanayi tesisleri ve organize sanayi bölgelerine ziyaretler düzenlenmesinin de planlandığı bildirilmektedir.  

Söz konusu Forum’a katılmak isteyen üyelerimizin  teyidlerini ekte yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak, katılım ücretinin yatırıldığını gösteren dekont ile birlikte 8 Ağustos 2008 tarihine kadar DEİK’e iletmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.  

NOT:Türkiye – Afrika İş Forumu’nun taslak programı ve kayıt formu ekte yer almaktadır. Detaylı bilgi için: http://www.tabuf.org 

 

Saygılarımızla, 

 

Ankara Sanayi Odası