TÜRKİYE – MALTA İş Forumu Ve İkili İş Görüşmeleri - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE – MALTA İş Forumu Ve İkili İş Görüşmeleri

    28 Eylül 2015

Tarih: 18.09.2015
İşareti: 05/5000- 2071
İrtibat:dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz, 
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, DEİK/Türkiye-Malta İş Konseyi tarafından, MÜSİAD işbirliğiyle ve Malta Ticaret Girişimcilik ve Sanayi Odası, Malta Enterprise, Trade Malta ve Finance Malta’nın katkılarıyla, Türkiye ve Malta arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine yönelik olarak, 30 Eylül 2015 tarihinde Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’de “Türkiye-Malta İş Forumu”nun  düzenleneceği bildirilmektedir.
Malta ekonomisi ağırlıklı olarak denizcilik, eğitim, bankacılık ve turizm sektörlerine dayanmaktadır. Nüfusu 450.000 olan Malta’yı, 2014 yılında 77.550 öğrenci dil eğitimi almak üzere tercih etmiştir. Ayrıca yurtdışındaki Türk gemilerinin %30’u Malta’ya kayıtlı bulunmaktadır. Malta Enerji ve Sağlık Bakanlığı yakın dönemde Gozo Hastanesi’nin 200 milyon euro’luk bir yatırımla tam teşekküllü bir hastaneye dönüştürülmesi ve Malta Adası’ndaki St. Luke’s Hastanesi’nin işlevsel hale gelmesini hedefleyen iki ihale açmıştır. Anılan toplantıda, Malta’da söz konusu sektörlerdeki fırsatların Türk iş dünyası temsilcilerine tanıtımı hedeflenmektedir.   
Malta’nın özel sektörünü temsil eden ve dış ekonomik ilişkilerini geliştirmeye yönelik faaliyet gösteren kurumların en üst düzeyde temsil edileceği belirtilen toplantıda, plastik-kalıp sanayi, inşaat, eğitim, ICT, turizm, gıda ve ulaşım sektörleri başta olmak üzere Malta’nın vergi ve hukuki avantajları, Malta’da son dönemde öne çıkan projeler, ülkelerimiz arasında işbirliğini geliştirmeye yönelik olanaklar gibi karşılıklı yatırımları ilgilendiren birçok konuda detaylı bilgiler verileceği ifade edilmektedir. İkili görüşmelerin de yer verileceği toplantıda simultane tercüme hizmeti de sağlanacaktır.  
Bu kapsamda, ekte yer alan taslak program çerçevesinde söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin, katılım teyitlerini aşağıda yer alan web linki üzerinden gerçekleştirerek, ödeme dekontuyla birlikte 28 Eylül 2015 Pazartesi günü mesai bitimine kadar DEİK’e (İlgili Kişi: Neslihan Onuralp, e-posta: nonuralp@deik.org.tr ) iletmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası
Katılım Koşulları: 
•    Katılım formuna erişim için web linki: http://kayit.deik.org.tr/KatilimFormu/102/5456 
•    DEİK ve MÜSİAD üyesi firma temsilcileri için kişi başı katılım ücreti 150 TL’dir.
•    DEİK veya MÜSİAD üyesi olmayan firma temsilcileri için kişi başı katılım ücreti 200 TL’dir.
•    Katılım ücretlerinin bilgileri aşağıda yer alan hesaba yatırılarak ödeme dekontunun  28 Eylül Pazartesi günü mesai bitimine kadar DEİK’e (Neslihan Onuralp; nonuralp@deik.org.tr) iletilmesi gerekmektedir.

HESAP ADI
T.İŞ BANKASI BEYOĞLU (1011)
SWİFT : ISBKTRISXXX