TÜRKİYE – BELARUS Yatırım Forumu - Ankara Sanayi Odası

TÜRKİYE – BELARUS Yatırım Forumu

    5 Kasım 2015

Tarih: 05.11.2015
İşareti: 05/5000-2393
İrtibat:dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz, 
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, 12 – 13 Kasım 2015 tarihlerinde, İstanbul InterContinental Otel’de (Adres: Asker Ocağı Cad. No:1, Taksim/İstanbul) “Türkiye-Belarus Yatırım Forumu”nun düzenleneceği iletilmektedir.
 
DEİK Türkiye-Belarus İş Konseyi, Belarus Ulusal Yatırım ve Özelleştirme Ajansı ve Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği işbirliğinde gerçekleştirilecek olan etkinliğe T. C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci, Belarus Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Andrei Kobyakov, Belarus Sanayi Bakanı Sayın Vitali Vovk, Belarus Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Valentin Rybakov, Belarus Ekonomi Bakan Yardımcısı Sayın Anton Kudasov, diğer Bakanlık ve kamu kurumlarının üst düzey yetkilileri, ülkede faaliyet gösteren serbest bölge ve sanayi bölgelerinin yöneticileri ve Belarus’un en büyük kamu ve özel sektör şirketlerinin temsilcileri iştirak edecektir.
 
Günümüzde Belarus otomotiv sanayii, kimya ve petrokimya, metalurji, tekstil, makine imalatı, gıda sanayii, ağaç işleme ve mobilya, ilaç endüstrisi, otomobil yedek parça imalatı, et işleme ve et ürünleri üretimi, buzdolapları ve soğutucu ekipmanlar, sentetik iplik üretimi gibi sektörlerde dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer almaktadır. Belarus yatırım imkanlarına dair ayrıntılı bilgiye http://investinbelarus.by/docs/Guidedook%20June%202015.pdf internet bağlantısından ulaşılabilmektedir.
 
Sahip olduğu potansiyele rağmen, Belarus’un Türk özel sektörü tarafından yeteri kadar tanınmadığı ve ülkelerimiz arasında ticari ve ekonomik işbirliğinin arzu edilen seviyenin çok altında kaldığı görülmektedir. 12 – 13 Kasım 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan “Türkiye – Belarus Yatırım Forumu”na üyelerimizin katılımında fayda görülmektedir.
 
Bahse konu yatırım forumuna iştirak etmek isteyen şirket ve kurum temsilcilerinin aşağıdaki internet bağlantısında yer alan kayıt formunu eksiksiz doldurarak, online kayıt yaptırmaları ve katılım ücretini (DEİK üyeleri için 300 TL, diğer şirket ve kurum temsilcileri için 450 TL) kayıt sayfasında belirtilen hesaba yatırmaları gerekmektedir:
 
http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/104/5437
 
Söz konusu ücrete yatırım forumu kapsamındaki oturumlar, iş görüşmeleri ve diğer etkinliklere katılım, öğle ve gala yemeği ve diğer ikramlar, simultane ve ardıl tercüme hizmetleri, forum dokümanları vs. hizmetler dahildir.
 
Belarus heyet listesi ekte sunulmaktadır. Yatırım forumunun ikinci günü olan 13 Kasım 2015 tarihinde Türk ve Belarus şirket ve kurum temsilcileri arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Katılımcıların görüşmek istedikleri Belarus şirket ve kurumlarını kayıt formunda belirtmeleri iş görüşmelerinin verimli geçmesi açısından büyük önem taşımaktadır.
 
Son kayıt tarihi 10 Kasım 2015, Salı günü saat 12:00’ye kadar uzatılmış olup, katılımcıların belirtilen tarihe kadar müracatta bulunmaları gerekmektedir.   
 
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
Saygılarımızla,
Ankara sanayi Odası