TURKISHFEST 2012 - Ankara Sanayi Odası

TURKISHFEST 2012

    6 Ağustos 2012

Tarihi   : 06.08.2012
İşareti: 05/5000-2527
İrtibat   : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz;  
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, çoğunlukla Houston’da yerleşik Türklerin üyesi olduğu Amerikan-Türk Derneği Houston Şubesi Başkanı Sn. Deniz Demirörs ile gerçekleştirilen görüşmeye istinaden, Sn. Demirörs’ün her yıl yaklaşık 5000 kişinin ziyaret ettiği ve bu yıl 13-14 Ekim 2012 tarihlerinde Houston’da 22.si yapılacak olan Turkishfest hakkında bilgi verdiği belirtilerek, Houston Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği’nin desteğini talep ettiği belirtilmektedir.
Türklerin yanı sıra Amerikalıların da geniş katılım sağladığı Festival’in ülkemiz kültürünün tanıtımına önemli katkı sağladığının gözlemlendiği ve söz konusu Dernek’in bahsekonu programı herhangi bir destek almadan, kendi özkaynakları ve üyelerinin gönüllü katılımıyla gerçekleştirmekte olduğu belirtilmektedir.
 
Firma ve kurumların, Festivale sponsor olarak destek vermesinin mümkün olduğu belirtilmektedir. Sponsorluk imkanları hakkında detaylı bilgi etkinliğin internet sitesinde (http://www.turkishfesthouston.com) yer almaktadır.
 
Ayrıca, ülkemizin tanıtımına yönelik broşür, belge ve eşantiyon benzeri (fındık, lokum vs.) ürünlerin Festival’in desteklenmesi amacıyla  Houston Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği’ne iletilmesinden de memnuniyet duyulacağı ifade edilmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla