Türk – Ukrayna İş Konseyi Ortak Toplantısı - Ankara Sanayi Odası

Türk – Ukrayna İş Konseyi Ortak Toplantısı

    12 Eylül 2012

Tarihi   : 12.09.2012                                                                              
İşareti : 05/5000-2867
İrtibat   : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz;  
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, 01 – 03 Ekim 2012 tarihlerinde Ukrayna’nın başkenti Kiev’e bir çalışma ziyareti düzenleneceği ve, ziyaret kapsamında “Türk – Ukrayna İş Konseyi Ortak Toplantısı” gerçekleştirileceği bildirilmektedir.
 
DEİK Türk – Ukrayna İş Konseyi ve Ukrayna Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde yapılacak toplantıya Ukrayna’nın üst düzey devlet yetkilileri, yerel kamu kurumlarının yöneticileri, özel sektör kuruluşlarının temsilcileri ve işadamları katılacak olup,  toplantıda iki ülke arasında ticari ve ekonomik işbirliğinin gelişimi, bu alanda karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri tartışılacağı ve ikili iş görüşmeleri yapılacağı bildirilmektedir.
 
Toplantının yanı sıra, Kiev’de bulunan Türk işadamları dernekleri ve Ukrayna’nın en etkili iş dünyası örgütlerinden olan Ukrayna İşverenler Federasyonu ziyaret edilerek, temaslarda bulunulacağı ifade edilmektedir. Ayrıca, Ukrayna gümrük sistemindeki yeni düzenlemeler ve gümrük prosedürleri ile ilgili bilgi almak üzere Kiev Bölgesi Gümrük Müdürlüğü’nde yetkililerle görüşmeler yapılması planlandığı belirtilmektedir.
 
Bahse konu çalışma ziyaretine katılmak isteyen üyelerimizin ön kayıt için 300 (üçyüz) Euro tutarındaki avansı DEİK Türk – Avrasya İş Konseyleri Euro hesabına (Türkiye İş Bankası Beyoğlu Şubesi, Şube kodu: 1011, Hesap numarası: 3314567, IBAN: TR950006400000210113314567, Euro Hesabı) yatırmaları gerekmektedir. İki gecelik konaklama, transferler, tercüme hizmetleri vs. giderlerden oluşan toplam katılım bedeli önümüzdeki günlerde belirleneceği ve ödenmesi gereken fark tutarı avansı yatırarak, ön başvuruda bulunan firma temsilcilerine bildirileceği ifade edilmektedir. Uçak biletleri katılımcılar tarafından ayrıca temin edileceği ve Ukrayna Türk vatandaşlarına vize uygulanmadığı  belirtilmektedir.
 
Avans olarak yatırılan meblağ organizasyonla ilgili ön ödemelerde kullanıldığı ve katılımdan vazgeçilmesi halinde, belli bir tarihten sonra iade edilemeyeceği belirtilmektedir. Etkinlik taslak programı ekte yer almaktadır.Ayrıntılı programın belirlenmesi için çalışmalar devam etmekte olup, ön başvuru yapan şirket temsilcileri bu konuda ayrıca bilgilendirme yapılacağı ifade edilmektedir.
 
Yukarıda detayları belirtilen çalışma ziyaretine katılmayı arzu eden üyelerimizin ilişikteki formu doldurarak, 300 Euro meblağındaki avansın yatırıldığına dair banka dekontu ile birlikte 21 Eylül 2012, Cuma günü mesai sonuna kadar DEİK’e (Elnur Osmanov; E-mail: eosmanov@deik.org.tr, Tel: 0212 339 50 67, Faks: 0 212 270 37 84 / 270 30 92 / 270 35 92) ön teyid vermeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası