Türk Ticaret Heyeti / Libya Ziyareti - Ankara Sanayi Odası

Türk Ticaret Heyeti / Libya Ziyareti

Tarihi     : 16.11.2009
İşareti    : 5/5000 – 3962
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
Sayın Üyemiz,  
 
T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı’ndan alınan bir yazıda, Başbakanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, beraberindee resmi ve özel sektör temsilcilerinden oluşan bir heyet ile 23 – 25 Kasım 2009 tarihlerinde Libya’ya yönelik bir ziyaret gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
Bu itibarla, söz konusu heyet ziyareti ile eşzamanlı olarak Devlet Bakanımız Sn. Zafer ÇAĞLAYAN’ın da katılımlarıyla, Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğü, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonu ile İstanbul Maden ve Metal İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Genel Sekreterliği tarafından, Libya’ya yönelik bir Ticaret, Müteahhitlik ve Müşavirlik Heyeti organizasyonu düzenleneceği belirtilmektedir. 
 
Müteahhitlik, müşavirlik, inşaat malzemeleri, gıda ürünleri, motorlu taşıtlar ve parçaları, makina ve aksamları, elektronik ürünleri sektöründe faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların katılabileceği heyet kapsamında, Libya’nın Trablus şehrinde;  Türk ve Libyalı işadamları arasında İkili İş Görüşmelerinin gerçekleştirilmesi, ayrıca ilgili ülkenin iş çevrelerinin de katılımıyla Türk yurtdışı müteahhitlik ve ihracat potansiyelinin tanıtımının yapılacağı ve iki ülke arası işbirliği olanaklarının değerlendirileceği “Türkiye-Libya İş Forumu”nun düzenlenmesinin planlandığı bildirilmektedir.
 
Bu çerçevede katılım ücretinin daha sonra belirtileceği Libya Ticaret, Müteahhitlik ve Müşavirlik Heyeti programına katılmak isteyen üye firmalarımızın ekte yer alan başvuru formunu doldurarak en geç 17 Kasım 2009 Salı günü mesai bitimimne kadar İMMİB Ar-Ge Şubesi’nin 0212 454 03 93 numaralı faksına iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.  
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası  
 
Bilgi İçin:
İlgili Kişiler:
A. Harun ÖZDİKİŞ Tel: 0212 454 09 39 / Selçuk BAĞDATLI Tel: 0212 454 09 79
E-posta: ozdikish@immib.org.tr / bagdatlis@immib.org.tr Web:www.immib.org.tr