Türk-Rus ve Rus-Türk İş Konseylerinin XV. Ortak Toplantısı Hk. - Ankara Sanayi Odası

Türk-Rus ve Rus-Türk İş Konseylerinin XV. Ortak Toplantısı Hk.

    15 Aralık 2011

Tarihi     : 15.12.2011
İşareti    : 05/5000-3877
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
Sayın Üyemiz, 
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Türk-Rus ve Rus-Türk İş Konseylerinin XV. Ortak Toplantısının 23 Aralık 2011 tarihinde Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Sayın Georgiy Petrov’un başkanlığında Moskova’da yapılması planlandığı belirtilmektedir.
Söz konusu Ortak Toplantı RF TSO Kongre Merkezi’nde yapılacak olup, ekteki taslak program uyarınca gerçekleştirilecek toplantı açılışa müteakip yapılacak oturumlar ve sektörel görüşmeler sırasında, ağırlıklı olarak iki ülke arasında inşaat müteahhitlik, turizm ve tarım alanlarında işbirliği konularının müzakere edilmesinin öngörüldüğü ifade edilmektedir.
 
Etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin ön kayıt için ekteki başvuru formunu doldurarak, 700 (yedi yüz) USD tutarındaki avansın DEİK/Türk – Avrasya İş Konseyleri Dolar hesabına (Türkiye İş Bankası Beyoğlu Şubesi, Şube kodu: 1011, IBAN: TR85 0006 4000 0021 0113 3145 53, USD Hesabı) yatırdığını gösterir dekont ile birlikte en geç 16 Aralık 2011, Cuma günü mesai bitimine kadar DEİK’e (Nurengiz Eşki, tel. (212) 339 50 54, faks: (212) 270 37 84; e-posta: neski@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir. Belirtilen katılım ücretine otelde konaklama ve kahvaltı, Moskova Şeremetyevo havalimanından itibaren ziyaret süresince yapılacak transferler vb. hizmetler dahil olup, uçak biletleri katılımcılar tarafından münferit şekilde temin edilecektir.
 
Rusya’ya giriş için vize alınmasına gerek olmadığı, toplam katılım bedeli önümüzdeki günlerde belirleneceği, ödenmesi gereken fark tutarının, yukarıda belirtilen avansı yatırarak ön başvuruda bulunan üyelerimize bilahare bildirileceği ifade edilmektedir. Katılımdan vazgeçilmesi halinde, avans tutarının belli bir aşamadan sonra iade edilemediği ve etkinliğin yurtdışında yapılacağı hususu göz önünde bulundurularak, katılımcı sayısının belirli bir kontenjana tabi tutulacağı, müracaatların başvuru sırasına göre değerlendirileceği belirtilmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası