Türk-Makedon İş Forumu, 5 Aralık 2009, İstanbul - Ankara Sanayi Odası

Türk-Makedon İş Forumu, 5 Aralık 2009, İstanbul

Tarihi     : 26.11.2009
İşareti    : 5/5000 – 4081
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
Sayın Üyemiz,  
 
Dış Ekonomik ilişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski’nin katılımları öngörülen ve Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinatörlüğünde, TOBB-DEİK ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) organizasyonunda, Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti işbirliğiyle 5 Aralık 2009 Cumartesi günü İstanbul Dedeman Oteli’nde Türk-Makedon İş Forumu’nun gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
 
T.C. Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’ın 25-28 Mayıs 2009 tarihlerinde DTM-TOBB-DEİK işbirliğinde Ohri’de 80 kadar Türk işadamı ile gerçekleştirdiği temasların devamı niteliğinde, Sayın Bakan Çağlayan’ın katılımıyla Makedonya ile ekonomik işbirliği imkanlarının, Makedonya hükümetini temsilen üst düzey katılım ile ele alınacağı bir toplantının hedeflendiği ifade edilmektedir. Makedon İşadamlarının yanısıra Makedonya Cumhuriyeti Başbakan Yardımcıları Vladimir Pesevski ve Abdilakim Ademi, Devlet Bakanı Hadi Nezir ve Ulaştırma ve İletişim Bakanı Mile Janakieski, Makedonya Yabancı Yatırım Ajansı Başkanı Viktor Mizo’nun ikili görüşmeler yapacağı iletilmektedir.
 
Taslak programı ekte yer alan İş Forumuna katılmak isteyen üyelerimizin katılım teyitlerini ekte yer alan katılım formu ve katılım ücretinin yatırıldığına dair dekont ile en geç 3 Aralık 2009 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar DEİK’e (Aslı Cora, Faks: 212- 270 30 92, e-mail: acora@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız. 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası