Türk Macar İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

Türk Macar İş Forumu

Tarih: 02.09.2013
İşareti: 05/5000-3103
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, İstanbul Sanayi Odası Avrupa İşletmeler Ağı İstanbul Merkezi ve DEİK/Türk-Macar İş Konseyi işbirliği ile 5 Eylül 2013 Perşembe günü 10:30-17:00 saatleri arasında İstanbul Sanayi Odası Odakule Taksim Salonu’nda Türk-Macar İş Forumunun ve firmalar arası ikili görüşmelerin düzenleneceği bildirilmektedir.
 
Yazıda devamla, Macaristan ile ticaret hacmimizin son yıllarda hızla artarak geçtiğimiz yılın sonu itibariyle 2 milyar Dolara yaklaştığı, Macaristan ile ticaretimizin %90’ını sanayi ürünlerinin oluşturduğu, makine ve akşamları ile elektronik ekipman ve motorlu taşıtların önde gelen ürünler arasında yer aldığı ifade edilmektedir. Orta Avrupa’da bölgesel bir merkez konumunda bulunan Macaristan’ın, Almanya gibi ikili ticaretimizin yüksek olduğu büyük pazarlara yakınlığı ile öne çıktığı belirtilmektedir. Macaristan’daki iş ve yatırım ortamı ile çeşitli sektörele ilişkin bilgilere http://www.hita.hu/en/Content.aspx?ContentlD=d6b7edb4-17aa-42a4-8d70-470fa0f74895  adresinden ulaşılabilmektedir.
 
Ayrıca, Macar heyetinde enerji, inşaat ve mimarlık, bilgi ve iletişim teknolojileri, elektronik, gıda ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren önemli Macar firmaların temsilcilerinin yer aldığı bildirilmektedir.
 
Söz konusu etkinliğe ilişkin katılım formu, taslak program ve Macar heyet listesine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin web sitesinin ( www.tobb.org.tr ) sağ panelinde “Hizmetler” başlığı altındaki “Uluslararası İş İmkanları/Yurtdışı Etkinlikler” bölümünden ulaşılmaktadır. Katılmak isteyen üyelerimizin katılım formunu doldurarak İstanbul Sanayi Odası’na (Ezgi Arslan; Tel: 0212 292 21 57 171, earslan@iso.org.tr ) 3 Eylül 2013 Salı gününe kadar iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası