Türk Konseyi İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

Türk Konseyi İş Forumu

Tarih: 24.01.2014
İşareti: 05/5000-357
 
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkiye’nin üyesi bulunduğu Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyinin (Türk Konseyi), anılan ülkelerin Cumhurbaşkanlarının inisiyatifi ile kurulduğu günden bu yana, ekonomik ve kültürel alanlar başta olmak üzere çalışmalarını aktif olarak sürdürmekte olduğu iletilmektedir.
 
Üye ülkelerin iş dünyası çatı kuruluşlarının yer aldığı Türk İş Konseyinin de çalışmalarını sürdürmeye devam etmekte olduğu ve ülkemizi söz konusu İş Konseyi’nde TOBB’un temsil etmekte olduğu belirtilmektedir.
 
Bu çerçevede, üye ülkelerde son dönemde yaşanan ekonomik ve ticari gelişmelerin ele alınacağı Türk Konseyi İş Forumu’nun, TOBB ev sahipliğinde, Türk Konseyi Sekretaryası ile işbirliği içerisinde, 19 Şubat 2014 Çarşamba günü, 09.00-17.00 saatleri arasında, TOBB İstanbul Hizmet Binasında (TOBB Plaza Esentepe) gerçekleştirilmesinin planlandığı ifade edilmektedir.
 
İş Forumunda, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve üye ülkelerin muhatap kuruluş başkanlarının katılımcılara hitap etmesinin beklenmekle birlikte, İş Forumunun ardından katılımcı işadamları arasında ikili görüşmeler gerçekleştirilmesinin öngörülmekte olduğu bildirilmektedir.
 
İş Forumuna ilişkin program ve katılım formu TOBB web sitesinin (www.tobb.org.tr) “Hizmetler/Uluslararası İş İmkanları-Yurt İçi Etkinlikler” sayfasında yer almaktadır. Sayfada yer alan katılım formunun, İngilizce olarak, en geç 3 Şubat 2014 Pazartesi gününe kadar TOBB’a e-posta olarak (kaan.gaffaroglu@tobb.org.tr), iletilmesi gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası