Türk-Japon İş Konseyi 17. Ortak Toplantısı ve Vietnam Ziyareti - Ankara Sanayi Odası

Türk-Japon İş Konseyi 17. Ortak Toplantısı ve Vietnam Ziyareti

Tarihi     :  14.09.2009
İşareti     : 5/5000 – 3372
Yanıt      : dim@aso.org.tr
  

Sayın Üyemiz,  

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Türk – Japon İş Konseyi Devlet Bakanının ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile 27-29 Ekim 2009 tarihleri arasında çeşitli temaslarda bulunmak üzere Japonya’nın başkenti Tokyo’ya bir ziyaret gerçekleştireceği belirtilmektedir. Ziyaret sırasında 17. Ortak Toplantısının DEİK/Türk – Japon İş Konseyi ve Keidanren işbirliği ile 28 Ekim tarihinde düzenleneceği belirtilmektedir. Söz konusu toplantıya Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay’ın da katılımlarının beklendiği ifade edilmektedir.

28 Ekim 2009 tarihinde Tokyo’da gerçekleştirilecek olan Türk-Japon İş Konseyi 17. Ortak Toplantısı’nın ardından Vietnam Ticaret ve Sanayi Odası başta olmak üzere bir dizi temaslarda bulunmak üzere Vietnam’ın Hanoi şehrine bir ziyaret gerçekleştirileceği bildirilmektedir. İsteyen katılımcıların Tokyo’da gerçekleştirilecek toplantının ardından Hanoi’deki temaslara katılmalarının da mümkün olabileceği belirtilmektedir.

Katılımcıların giderlerinin kendi kurumlarınca ödeneceği, konaklama, uçak bileti, toplantı, tercüme hizmetleri, ulaşım, yemek ve diğer gerekli masrafların karşılanmasını teminen tespit edilecek katılım ücretine mahsuben, katılımcıların avans olarak, 18 Eylül 2009 tarihi mesai bitimine  kadar, DEİK’in (Hesap Adı: Asya-Pasifik İş Konseyi)  İş Bankası Beyoğlu Şubesi (Şube Kodu:1011) 3314726 nolu Euro hesabına 700 Euro yatırması gerektiği ifade edilmektedir. Paket program ücretinin bilahare belirleneceği, avans olarak ödenen miktarın düşülerek, ödenecek bakiye miktarın katılımcılara ayrıca bildirileceği bildirilmektedir. Ziyaret kontenjanının kısıtlı olup, başvuru sırasınım dikkate alınacağı ifade edilmektedir.

Ekte taslak programı yer alan toplantı katılmak isteyen üyelerimizin, ekte yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak 18 Eylül 2009 Cuma gününe kadar DEİK’e iletmeleri (Faks: 212. 270 35 92 veya asyapasifik@deik.org.tr) gerekmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası