Türk işadamlarına yönelik sektörde Enerji Verimliliği ile ilgili Almanya İş Seyahati - Ankara Sanayi Odası

Türk işadamlarına yönelik sektörde Enerji Verimliliği ile ilgili Almanya İş Seyahati

Tarihi :  01.04.2011
İşareti : 5/5000 –  1104
Yanıt : dim@aso.org.tr
 
Sayın Üyemiz, 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası’ndan alınan bir yazıya atfen; enerji verimliliği alanında faaliyette bulunan ve/veya bu alanda işbirliği imkanları arayan Türk ve Alman firmaları arasında işbirliğini desteklemek amacı ile, 17-21 Mayıs 2011 tarihleri arasında, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ve The Renewables Academy AG (RENAC) tarafından, ortaklaşa düzenlenen beş günlük bir Almanya iş seyahatinin gerçekleştirileceği bildirilmektedir.
 
Sözkonusu yazıda devamla, bu etkinlikte Türk girişimcilerine sunumlar yapılacağı, Renewables Academy AG (RENAC) enerji verimliliği eğitim merkezinin ziyaret edileceği, Alman şirketlerinin, Türk firmalarını kendi ofislerinde ağırlayacağı, üretim tesislerini gezdireceği ve ikili görüşme fırsatı sağlanacağı iletilmektedir. Bu kapsamda gerçekleştirilecek olan iş seyahatinde, Türk firmaları Alman enerji verimliliği- teknolojiler, tedarikçileri ve işbirliği olanakları gibi birçok konuda kapsamlı bir bilginin sunulmasının amaçlandığı bildirilmektedir. Bunun yanı sıra, Alman firmalarının ilgisini çeken ağırlıklı sektörlerin, çimento sektörü, cam ve kiremit sanayi, demir-çelik sanayi ve tekstil sanayi olduğu iletilmektedir.  
 
Bu çerçevede, üç gün sürecek olan bu programın, transfer ve tercüman hizmetlerinin ücretsiz olacağı, uçak bileti, vize başvurusu, konaklama ve yemek masraflarının katılımcı tarafından karşılanacağı belirtilmektedir. Ayrıca, şirket profili incelendikten sonra başvuran firmlara katılıma dair teyit yazısı gönderileceği, katılımcı sayısının 25 ile sınırlandırılmış olduğu, sayı aşıldığı takdirde başvuru tarihine göre öncelik tanınacağı iletilmektedir.
 
Konu ile ilgili olarak Alman – Türk Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Orkan Hatipoğlu ile (Tel: 0212 363 05 00, E-posta: okran.hatipoglu@dtr-ihk.de )irtibata geçilebilmekte olup, The Renewables Academy AG hakkında detaylı bilgi www.renac.de web sitesinden temin edilebilmektedir. Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası