Türk İşadamları Heyeti Ziyareti (Helsinki-Stokholm-Varşova) - Ankara Sanayi Odası

Türk İşadamları Heyeti Ziyareti (Helsinki-Stokholm-Varşova)

Tarih: 01.10.2013
İşareti:  05/5000-3429
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 5-9 Kasım 2013 tarihleri arasında Finlandiya, İsveç ve Polonya’ya gerçekleştirecekleri resmi ziyaret kapsamında, T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda DEIK-Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu organizasyonuyla belirtilen ülkelere yönelik Türk işadamları heyeti ziyaretinin gerçekleştirileceği iletilmektedir. Anılan ziyaret çerçevesinde, Helsinki, Stokholm ve Varşova’da Sayın Başbakan Erdoğan, Ekonomi Bakanı Sayın Çağlayan ve TOBB-DEİK Başkanı Sayın Hisarcıklıoğlu’nun onurlandırmalarıyla İş Forumları’nın gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü ifade edilmektedir.
 
İsveç ve Finlandiya’da özellikle bilişim /telekom/ güvenlik, çevre ve sürdürülebilir enerji çözümleri, yüksek teknoloji/elektronik, orman ve kağıt ürünleri, savunma sanayi, sağlıklı yaşam ürünleri (ilaç sanayi) ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren firmalarımız için işbirliği, yatırım ve ticaret imkanları söz konusudur. Polonya’da inşaat ve inşaat malzemeleri sektörü, enerji, makine sanayii, tekstil-konfeksiyon, gıda, turizm, mücevherat ve savunma sanayii alanlarında işbirliği olanakları öne çıkmaktadır. Toplantılar kapsamında ticaret, karşılıklı yatırım, AB teknoloji geliştirme projelerinde ortaklık ve 3. pazarlarda işbirliği fırsatlarının değerlendirilmesinde fayda görülmektedir.
 
Anılan ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin, katılımlarıyla ilgili olarak ekte yer alan başvuru formunu detaylı doldurarak -1000 Euro- avans bedelinin ödendiğine dair banka dekontunun bir kopyası ile birlikte 9 Ekim 2013 tarihine kadar ön kayıt yaptırmaları hususunu bilgilerinize sunarız.
 
İlgili Yetkili : DEİK, Sn. Gamze Eren (e-posta : geren@deik.org.tr  ; tel : 0212.3395020)
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası