Türk-Fransız İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

Türk-Fransız İş Forumu

    17 Ocak 2014

Tarih: 20.01.2014
İşareti: 05/5000-300
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda,Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıya atfen; Fransa Cumhurbaşkanı Sayın François Hollande’ın, resmi Türkiye ziyareti kapsamında, TOBB ve DEİK işbirliğiyle 28 Ocak 2014 Salı günü saat 09.00 – 14.00 arasında Four Seasons Bosphorus İstanbul’da “Türk – Fransız İş Forumu” düzenleneceği belirtilmektedir.
 
Yazıda devamla, söz konusu İş Forumu’nu Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün ve her iki ülke bakanlarının onurlandırmasının öngörüldüğü ve İş Forumu çerçevesinde eşzamanlı olarak;kentsel gelişim, altyapı ve sağlık sektörü projeleri;sanayi işbirliği ve enerji projeleri; tarım ve tarım ürünleri olmak üzere üç seminer gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.
 
Fransa, Türkiye’nin en önemli ekonomik partnerlerinden biri olarak Avrupa Birliği içerisinde, Almanya’dan sonra ikinci sırada yer almaktadır. Fransa’dan katılım sağlayacak üst düzey iş dünyası temsilcilerinin yer alacağı geniş kapsamlı heyetin listesi ile İş Forumu’nun detaylı programı bilahare temin edilecek olup, http://www.deik.org.tr/D~30-l/Duvurular.html adresinde yayınlanacaktır.
 
Söz konusu toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin ekte sunulan katılımcı formunu doldurarak DEİK’e (adamali@deik.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası