Türk-Çek İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

Türk-Çek İş Forumu

    9 Şubat 2012

Tarihi : 09.02.2012
İşareti : 05/5000-528
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,  
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Vaclav Klaus’un 14-16 Şubat 2012 tarihlerinde ülkemize gerçekleştireceği ziyaret vesilesiyle, 14 Şubat 2012 tarihinde, 13.00- 18.30 saatleri arasında, Ankara’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde “Türk-Çek İş Forumu” gerçekleştirileceği bildirilmektedir.
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Çek Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Vaclav Klaus ve Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün onurlandıracağı Türk-Çek İş Forum’u sonrasında, Çek ve Türk işadamları arasında ikili görüşmeler gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
 
Foruma katılacak Çek firmaları, enerji/ elektrik üretimi/dağıtımı, IT, kimyasal aparatlar, eşanjör, çelik, makine, otomasyon, ilaç, yatırım danışmanlığı, madencilik, tasarım/mühendislik, bankacılık/finans, madensuyu, taze sebze/meyve ithalat/ihracatı, gıda ve aşağıda belirtilen adreste listesi verilen diğer sektörlerde faaliyet gösterdiği bildirilmektedir.
 
Gelişmiş bir ağır sanayi altyapısına sahip olan Çek Cumhuriyeti’nde, tekstil, turizm, demir-çelik, mühendislik ürünleri, makine-ekipmanlar, ileri teknoloji, enerji-taahhüt projeleri alanlarında işbirliği imkanlarının mevcut olduğu belirtilmektedir.
 
Forum sonrasında gerçekleştirilecek olan ikili görüşmelere katılacak olan Çek özel sektör heyet listesine, söz konusu forum’un katılım formuna ve taslak programına http://www.tobb.org.tr/DEID/Sayfalar/Anasayfa.aspx adresinde “Diğer Duyurular” başlığından ulaşılabilir. Söz konusu forum’a ve ikili görüşmelere katılmak isteyen üyelerimizin katılım teyitlerini, 10 Şubat 2012 mesai bitimine kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne iletmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.
 
İrtibat:
Duygu DELİKANLI                            Erdem ÖZDEMİR
Tel: 0312 218 22 25                            Tel: 0312 218 22 33
Faks: 0312 218 22 09 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası