Türk-Belçika İş Forumu - Ankara Sanayi Odası

Türk-Belçika İş Forumu

    5 Ekim 2012

Tarihi  : 05.10.2012
İşareti : 05/5000-3115
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, DEIK-TOBB işbirliğiyle, Belçika Veliaht Prensi ve Brabant Dükü Prens Philippe ve beraberindeki geniş işadamları heyetinin Türkiye ziyareti vesilesiyle, 17 Ekim 2012 tarihinde İstanbul Swissotel’de Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan ve TOBB/DEİK Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımlarıyla “Türk-Belçika İş Forumu” düzenleneceği bildirilmektedir.
 
Türk-Belçika İş Forumu’na, inşaat/altyapı, lojistik, enerji (yenilenebilir), çevre teknolojileri, finans, telekomunikasyon ve kimya sektörleri başta olmak üzere çeşitli sektörlerden 200’ü aşkın Belçikalı firma temsilcisi katılacaktır. Belçikalı işadamları heyeti listesi ekte dikkatinize sunulmaktadır.
 
Belçika enerji verimliliği, düşük karbon salınımı ve yenilenebilir enerji kullanım alanlarında öncü teknolojilere ve en iyi uygulamalara sahiptir. Dünyada eko-teknoloji sanayi ihracatinda ilk beş ülke içinde, temiz enerji teknolojileri ihracatında 8. sırada, rüzgar türbinlerinde ise 5. sırada yer almaktadır. Belçika ayrıca, Avrupa’nın merkezindeki coğrafi konumu ve gelişmiş ulaşım ağı ile bölgenin önemli bir lojistik merkezi konumundadır.
 
Forum kapsamında lojistik sektöründe işbirliği olanakları; yapı sanayinde ekolojik yaklaşım, sürdürülebilir yapılaşma ve yeşil teknolojilerin kullanımı ile bu sektörde her iki ülke ve 3. pazarlarda işbirliği fırsatları atölye çalışmalarında ele alınacaktır. Arzu eden üyelerimiz ise sektörel seminer ile eş zamanlı gerçekleşecek Belçikalı firmalarla ikili görüşmelere katılabileceklerdir.
 
Katılmak isteyen üyelerimizin katılım teyitlerinin ekteki form aracılığıyla en geç 15 Ekim 2012 mesai bitimine kadar DEİK’e (Ayşe Aygül, e-mail: abstaj@deik.org.tr; Tel: 0212.3395081) iletilmeleri gerekmektedir.
 
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası