Türk – Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı - Ankara Sanayi Odası

Türk – Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı

    21 Mayıs 2012

Tarihi  : 21.05.2012
İşareti : 05/5000-1734
İrtibat : dim@aso.org.tr 
 
Sayın Üyemiz,
 
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan alınan bir yazıda, BM Medeniyetler İttifakı İştirakçiler Forumu’na katılmak üzere ülkemize gelecek olan Belarus Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Mihail Myasnikoviç’in katılımları ile 01 Haziran 2012 tarihinde İstanbul Ceylan Intercontinental Oteli’nde DEİK Türk – Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı düzenleneceği bildirilmektedir.

Belarus Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde yapılacak olan etkinliğe Belarus Cumhuriyeti Başbakanı’nın yanı sıra, Ekonomi Bakanı Sayın Nikolay Snopkov, Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Sergey Aleynik, Belarus’un en büyük bankası Belarusbank’ın Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Sayın Vladimir Novik, ülkenin önde gelen sanayi kuruluşları konumundaki Bellegprom (tekstil, konfeksiyon, ayakkabı, deri mamuller, porselen, plastik mobilya aksamları vs. üretimi), Minsk Otomobil Fabrikası (ağır yük kamyonları, römorklar ve yolcu otobüsleri üretimi) ve Minsk Traktör Fabrikası’nın (traktör ve tarım makinaları üretimi) üst düzey yöneticileri ve diğer Belarus firmaları temsilcileri iştirak edecektir.

Toplantı çerçevesinde Belarus’un ekonomik durumu, ikili işbirliğinin geliştirilmesi imkanları, Belarus’taki yatırım olanakları, özelleştirme süreci vs. konulara ilişkin kapsamlı sunumların yapılması ve iki ülke işadamları arasında iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

Etkinlik programı ver Belarus heyet listesinin belirlenmesine yönelik çalışmalar devam etmekte olup, bu bilgiler önümüzdeki günlerde DEİK web sitesinde (www.deik.org.tr) yayınlanacaktır.

Türk – Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı’na katılmak isteyen firmalarımızın ilişikteki formu doldurarak, katılım ücretinin (DEİK üyesi şirket temsilcileri için 120 TL, DEİK üyesi olmayan şirket temsilcileri için 150 TL) Türk-Avrasya İş Konseyleri hesabına (Türkiye İş Bankası Beyoğlu Şubesi, Şube kodu: 1011, IBAN: TR56 0006 4000 0011 0111 7014 85, TL Hesabı) yatırıldığını belgeleyen banka dekontu ile birlikte 29 Mayıs 2012, Salı günü mesai sonuna kadar DEİK’e (Elnur Osmanov, E-mail: avrasya@deik.org.tr, Tel: 0212 339 50 67, Faks: 0212 270 37 84) teyid vermeleri gerekmektedir.
Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla
Ankara Sanayi Odası