TUNUS’A EKONOMİK DESTEK VE YATIRIM KONFERANSI - Ankara Sanayi Odası

TUNUS’A EKONOMİK DESTEK VE YATIRIM KONFERANSI

İşareti : 05/5000-

İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden (TOBB) alınan bir yazıda, Dışişleri Bakanlığı’nın biryazısına atfen, 29-30 Kasım 2016 tarihlerinde Tunus’ta, Tunus’a Ekonomik Destek ve YatırımKonferansı’nın düzenleneceği ve konferansta katılımcı ülkelerin devlet ve hükümet yetkililerini, uluslararası örgütlerini, özel sektör temsilcilerini ve işadamlarını biraraya getirecek çeşitlioturumların gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Söz konusu etkinlikte, Tunus devriminden sonra ülkenin öz kaynakları ile gerçekleştirilemeyen kalkınma projeleri için uluslararası toplumun desteğinin sağlanmasının hedeflendiği; konferansta ayrıca 2016-2020 Ulusal Kalkınma Planı çerçevesinde Tunus’ta gerçekleştirilecek olan önemli projelerin açıklanmasının, bu projeler için katılımcı ülkelerden siyasi ve ekonomik destek sağlanması ve uluslararası özel sektör temsilcilerinin kalkınma planı çerçevesindeki yatırım imkanlarını tanımalarının amaçlandığı belirtilmektedir. Bahsi geçen projeler, temel olarak tarım, uzay ve havacılık, lojistik, turizm, yeşil ekonomi, yenilenebilir enerji, otomotiv, tekstil ve inşaat sektörleridir.

Konferans ve projeler ile ilgili detaylı bilgiye www.tunisia2020.com internet adresinden ulaşılabilmektedir. Etkinliğe katılmak isteyen firma temsilcilerinin kayıtlarını aynı site üzerinden

gerçekleştirebileceği hususunu bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası