Tübitak “Enerji Ve Çevre” Proje Yarışması - Ankara Sanayi Odası

Tübitak “Enerji Ve Çevre” Proje Yarışması

Tarih: 03.06.2014                                     
İşareti: 05/5000-1872
Sayın Üyemiz,
 
TÜBİTAK, Birleşmiş Milletler Sınai ve Kalkınma Teşkilatı (UNIDO) ve Küresel Çevre Fonu (GEF) işbirliğinde girişimci iş fikirlerinin yarışacağı ve destekleneceği “Enerji ve Çevre” konulu proje yarışması düzenlenmektedir.
 
Temiz teknoloji alanında gelecek vaat eden iş fikirlerinin yarışacağı yarışma, ilk olarak ulusal düzeyde gerçekleştirilecek olup, ardından Türkiye’nin en başarılı temiz teknoloji projesi, Silikon Vadisi’nde dünyadaki diğer projelerle yarışma fırsatı bulacaktır. Türkiye’de TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı’nın (TEYDEB) koordine ettiği yarışma, bu yıl “Yenilebilir Enerji”, “Enerji Verimliliği”, “Atıktan Enerji Üretim” ve “Su Verimliliği” kategorilerinde gerçekleştirilmektedir. Yarışmaya, bu alanlara yönelik yeni bir fikri olan veya bir ürün geliştirmeye çalışan öğrenci, akademisyen, araştırmacı ve bireysel girişimcilerin yanında KOBİ niteliğindeki işletmeler de katılabilecektir.
 
2014 yılı için ulusal birinciye 50 bin TL, kategori birincilerine ise 20 bin TL ödül verilecek yarışmanın Türkiye ayağındaki başvuralar, 2 Haziran – 1 Temmuz 2014 tarihleri arasında “www.turkey.cleantechopen.org” adresi üzerinden kabul edilecek olup, başvurular TÜBİTAK tarafından düzenlenecek panellerde uzmanlar ve akademisyenler tarafından değerlendirilecektir.Bu çerçevede, Program hakkında ayrıntılı bilgilere, “www.turkey.cleantechopen.org” adresinden ulaşılabilir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanyi Odası