TSK Sergi Duyurusu hk. - Ankara Sanayi Odası

TSK Sergi Duyurusu hk.

Tarihi     : 08.09.2009
İşareti    : 5/5000-3315
Yanıt      : dim@aso.org.tr 
 

Sayın Üyemiz,  

Ege Bölgesi Sanayi Odasından alınan bir yazıda, savunma sanayinde dışa bağımlılığı ve yurt dışı kaynak kullanımını azaltmak, yerli sanayi istihdamını desteklemek ,Türk sanayinin de kalite ve standart açısından daha yüksek noktalara ulaşmasını sağlamak amaçlarıyla Donanma Komutanlığı tarafından 1997 yılından bu yana altı kez Donanma Komutanlığı Malzeme Sergilerinin düzenlendiği ifade edilmektedir. 

Söz konusu sergilerde Donanma Komutanlığı tarafından yurtdışından temin edilmekte olan her tür malzemenin sergilenmiş olduğu ,sergiyi ziyarete gelen sanayiciler ile bu malzemelerin temini hakkında görüşülerek birlikte çalışma imkanlarının araştırıldığı belirtilmektedir.

Sergilerde bugüne kadar toplamda 9 bin 665 malzemenin sergilendiği, bunlardan 3 bin 340’ının yerleştirilmiş olduğu, 9 bin firmanın da tedarikçi olarak kayda alındığı ve toplamda 11 milyon dolarlık tasarrufun sağlandığı bildirilmektedir.

Ege Bölgesi Sanayi Odası koordinasyonunda, ilk kez bu sene, Kara, Deniz, Hava, Sahil Güvenlik ve Jandarma Komutanlığı olmak üzere tüm kuvvet komutanlıklarının katılımlarıyla 7-17 Ekim 2009 tarihleri arasında İzmir Fuarı 4 No’lu holde “1. Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Malzeme Sergisi’nin” gerçekleştirileceği ifade edilmiştir.

Söz konusu sergiye katılmak isteyen üyelerimizin  aşağıda iletişim bilgileri bulunan Ege Bölgesi Sanayi Odası ile irtibata geçmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Ankara Sanayi Odası  

DETAYLI BİLGİ İÇİN:

 

Proje Geliştirme ve Eğitim Bürosu

Nurhan BEYAZIT

Tel: 0 232 455 29 62

Faks: 0 232 483 29 26

E-posta: nurhan.beyazit@ebso.org.tr