TSK 3. Malzeme Yerlileştirme Sergisi Duyurusu - Ankara Sanayi Odası

TSK 3. Malzeme Yerlileştirme Sergisi Duyurusu

    16 Eylül 2011

Tarihi     : 15.09.2011
İşareti    : 05/5000-2786
 
Yanıt      : dim@aso.org.tr   
Sayın Üyemiz, 
 
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Deniz Kuvvetleri Komutanlığı koordinatörlüğünde İstanbul Ticaret Odası işbirliği ile 24-30 Eylül 2011 tarihleri arasında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi 11 Nol.lu salonda “TSK 3. Malzeme Yerlileştirme Sergisi” düzenlenecektir.
 
Bilindiği gibi, hemen hemen tüm sanayi sektörlerini içine alan ve hiç bir zaman krizlerden etkilenmeyen Savunma Sanayi, ülkemiz ekonomisi için son derece büyük önem teşkil etmektedir. Yurt savunmasında dışa bağımlılığı ve yurt dışı kaynak kullanımını azaltmak, yerli sanayi üretimini desteklemek ve Türk sanayinin kalite ve standart açısından daha yüksek noktalara ulaşmasını sağlamak amacıyla Donanma Komutanlığı tarafından 1997 yılından bu yana Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Malzeme Sergileri düzenlenmektedir. Anılan sergilerde 9.665 kalem malzeme sergilenmiş, bunlardan 3.340’ı yerlileştirilmiş, 9 bin firma tedarikçi olarak kayda alınarak, toplamda 11 milyon dolarlık tasarruf sağlanmıştır.
 
Bu kapsamda gerçekleştirilecek olan TSK 3.Malzeme Yerlileştirme Sergisi’nin, hem ülkemiz sanayisinin gelişimine hem de savunma sanayi faaliyetlerine yerli sanayinin katılımının teşvik edilmesine büyük katkılar sağlaması beklenmektedir.
 
Ülkemiz savunma sanayini özgün yurtiçi çözümler sunabilecek ve uluslararası alanda rekabet edebilecek şekilde yapılandırma amacı doğrultusunda, Hava, Kara, Deniz, Jandarma Komutanlığı ve Sahil Güvenlik olmak üzere tüm kuvvet komutanlıklarının katılımlarıyla gerçekleştirilecek olan TSK 3.Malzeme Yerlileştirme Sergisi’ne katılım ücretsiz olup tüm üyelerimiz sergiye davetlidir. 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası