“Truck Stop Tomy” Dinlenme Tesisi - Ankara Sanayi Odası

“Truck Stop Tomy” Dinlenme Tesisi

    12 Haziran 2013

Tarih: 12.06.2013 
İşareti:05/5000-2230
 
Sayın Üyemiz,
 
Türkiye Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler, Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazıda, Dışişleri Bakanlığı’ndan alınan bilgilere göre, Belgrad-Zagreb (E-70) ve Belgrad-Budapeşte (E-75) otoyollarının kesiştiği mevkide Belgrad’a 25 km. mesafede bulunan “Truck Stop Tomy” isimli dinlenme tesisinin geçtiğimiz sonbaharda faaliyete geçmiş olduğu, anılan dinlenme tesisine ilişkin olarak tesisin sahibi tarafından ifade dilen ve firmalarımıza duyurulmasında fayda görülen hususların aşağıda belirtilmekte olduğu iletilmektedir;
 
· Başta Türkiye’den olmak üzere birçok nakliye firmasının şoförleri söz konusu tesise yönlendirilmektedir.
· 60 dönümlük bir arazi üzerine kurulu olan tesisin hâlihazırda 150 TIR, 150 otomobil ve 10 otobüs için park yeri bulunmaktadır.
· Tesis 24 saat güvenlik kameralarıyla geceleri de ayrıca özel devriye ekipleriyle sürekli denetim altında kalmaktadır.
· Tesisteki restoranın kapalı 250, açıkta 70 kişilik kapasitesi bulunmakta olup, verilen hizmet de yüksek kalitededir.
· Tesis alanına bir motel ve akaryakıt istasyonu yapılması öngörülmekte olup, bu kapsamda ülkemizden potansiyel yatırımcılarla işbirliği yapılması talep edilmektedir.
· Söz konusu dinlenme tesisinin iyileştirilmesi ve ilave unsurların (motel, akaryakıt istasyonu, market vb.) yapımı için 50-60 milyon Dolarlık yatırım öngörülmekte bunun için de ülkemizden ilgi duyabilecek yatırımcılarla iş ortaklığına gidilmesi arzulanmaktadır.Anılan tesise ilişkin tanıtıcı broşür ve bilgi notu ekte gönderilmektedir.
 
Bilgilerinize sunarız.
 
 
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası