TOBB’DAN ASO’YA 5 YILDIZLI A SINIFI AKREDİTASYON SERTİFİKASI

    30 Mart 2018

Hizmet kalitesini Avrupa standartlarına taşıyan Ankara Sanayi Odası, TOBB’dan “5 yıldızlı, A Sınıfı Akreditasyon” sertifikası aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon Kurulu tarafından yürütülen Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi 13. dönem sertifika töreni, TOBB Konferans Salonunda gerçekleştirildi.


Akredite Oda/Borsa sertifika törenine, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ve akreditasyon sertifikası almaya hak kazanan Oda ve Borsaların temsilcileri katıldı.

Törende, akreditasyon yenileme denetimini başarıyla tamamlayan Ankara Sanayi Odası, TOBB’un ‘5 Yıldızlı, A Sınıfı’ odalar kategorisinde ilk sırada yer aldı. 

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen törende 5 yıldızlı hizmet standardını yakalayan ASO’ya A Sınıfı Akreditasyon Sertifikası verildi. ASO Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir Akreditasyon sertifikasını, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden aldı.

ASO’nun hizmet kalitesinin tescillenmesine katkıda bulanan yönetim kurulu, meclis ve komite üyeleri ile tüm çalışanlara teşekkür eden Özdebir, “Zirveye ulaşmak zor, ama orda kalmak daha zor. Bunun bilinciyle kalite bayrağını hep yukarda tutmak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.  2023 yılında Ankara’yı ileri teknolojinin de başkenti haline getirmeyi hedeflediklerini belirten Özdebir, “Ankara Sanayi Odası kurulduğu günden bu yana, Ankaralı sanayicinin yüksek katma değer üretmesine, rekabet gücünün artmasına katkı sağlamak ve başta ilimiz olmak üzere ülkemizin ekonomik, teknolojik, sosyal ve kültürel gelişiminde yol gösterici olmayı hedeflemiştir. Başkenti, sanayi ve teknolojide lider yapmayı hedefleyen ASO, “Başkentin sanayiinden, sanayinin başkentine” sloganıyla bu hedefine adım adım yaklaşmaktadır” diye konuştu