TİM-TEB Girişim Evleri - Ankara Sanayi Odası

TİM-TEB Girişim Evleri

Tarihi   : 29.08.2016
İşareti   : 05/5000-1770

İrtibat : dim@aso.org.tr

Sayın Üyemiz, 

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan bir yazıda, bulunduğu il genelinde yenilikçi, yüksek katma değerli ve ihracat potansiyeli de olan girişimcileri ve girişimci işletmeleri geliştirmek, güçlendirmek amacıyla “TİM-TEB Girişim Evleri”nin kurulduğu bildirilmektedir.

Yazıda devamla, TİM – TEB Girişim Evi’nde kuluçka, hızlandırma ve büyüme evrelerinde olan girişimciler için farklı kategorilerdeki ihtiyaçlara yönelik hizmetler sunulduğu, girişimcilerin mevcut durum analizlerini gerçekleştirdikten sonra işletmenin seviyesini belirleyerek, verilen danışmanlık hizmetlerinin buna göre tanımlandığı vurgulanmaktadır.

Yazıda ayrıca girişimcilerin, TİM – TEB Girişim Evi’ni ofis olarak kullanabildikleri gibi, kurumsal web sitesi oluşturma desteği, marka-patent-fikir hakları ile ilgili olarak danışmanlık desteği, müşteri-yatırımcı buluşmaları düzenleme, network sağlama gibi olanaklardan da faydalanabildikleri belirtilmektedir.

Söz konusu program, İstanbul, İzmir, Mersin, Denizli, Bursa, Konya, Gaziantep, Edirne, Trabzon illerinde açılmış olmakla birlikte, son başvuru tarihi 2 Eylül 2016’dır. Konuya ilişkin detaylı bilgi için  n.turan@girisimmerkezi.com e-posta adresi ile iletişime geçilebilecek olup, http://teblegirisim.com/tebform/index.php web adresinden başvuru yapılabilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla

Ankara Sanayi Odası