Tataristan Otomotiv Sektörel Ticaret Heyeti - Ankara Sanayi Odası

Tataristan Otomotiv Sektörel Ticaret Heyeti

    24 Eylül 2010

“Tataristan Otomotiv Sektörel Ticaret Heyeti”
 
Tarihi   :  24.09.2010
İşareti    : 5/5000-3284
Yanıt      : dim@aso.org.tr  
 
Sayın Üyemiz;
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden tarafımıza ulaşan yazıda; Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Uludağ İhracatçı Birliği (UİB) Genel Sekreterliği, Rusya Federasyonu (RF), Ekonomik Kalkınma Bakanlığı ve Tataristan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ortak koordinasyon ve organizasyonu ile, Dış Ticaret Müsteşarı Sayın Ahmet YAKICI başkanlığında, 19-23 Ekim 2010 tarihleri arasında Rusya Federasyonu Tataristan Özerk Cumhuriyeti’nde “Otomotiv Sektörel Ticaret Heyeti” programı düzenleneceği belirtilmektedir.
 
Sözkonusu Ticaret Heyeti programı dahilinde, 20 Ekim 2010 tarihinde, Tataristan Özerk Cumhuriyeti ve Rus Federasyonu hükümet yetkilileri ile Rusya otomotiv endüstrisi üst düzey yöneticilerinin katılacağı ve ikili görüşmelerin de gerçekleştirileceği bir Rus-Türk İş Forumu’nun düzenlenmesi;  21 – 22 Ekim 2010 tarihlerinde ise Tataristan – Alabuga Özel Ekonomi Bölgesi ve Rusya’nın bölgedeki en büyük kamyon, kamyonet, traktör üreticisi KAMAZ ve otomobil ve ticari araç üreticisi SOLLERS (UAZ, ZMZ gibi Rus ürünlerinin yanı sıra, FIAT Ducato, Linea, Albea, SsangYong, Isuzu üreticisi) fabrikalarının ziyaret edilmesi ve satın alma birimleriyle görüşmeler yapılması planlanmaktadır. Forum’da Rusya Otomotiv Endüstrisi’nden Lada Avtovaz, Avtogaz, İzhauto, Uralaz, Amo-Zil, UAZ yetkilileri katılacaktır.
 
İkili görüşmelerden azami verim alınabilmesini teminen, firma eşleştirme ön çalışması yapılacak olup, Türkiye’den gelebilecek firmalar hakkında genel bilgi Rusya ana sanayi firmaları ve değişim pazarı toptancılarına sunulacaktır. Program, başvuru formu ve rezervasyon formu ekte yer alma olup, heyete katılım ücreti daha sonra belirlenecektir. ilgilenenlerin Uludağ İhracatçı Birlikleri ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.
       
Saygılarımızla,
Ankara Sanayi Odası